عباس عبدی: چرا مخالفان” FATF” پیشنهاد خروج از سازمان ملل را نمی‌دهید؟

عباس عبدی روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب و فعال سیاسی-اجتماعی در حساب توییتری خود نوشته است: برخی با عضویت در FATF مخالفند، ولی همچنان عضو سازمان مللی هستند که رکن اصلی آن شورای امنیت با حق وتوی ۵ قدرت جهانی و ایالات متحده است؟ چرا پیشنهاد خروج از سازمان ملل را نمی‌دهند که حتی موجودیت اسرائیل را هم آنها رسمیت دادند.

سیدبهاءالدین حسینی هاشمی، مدیرعامل سابق بانک صادرات ایران نیز در این باره گفت: بانک‌های دنیا از اینکه بخواهند با بانک‌های کشوری کار کنند که استانداردها و توصیه‌های بین‌المللی را نمی‌پذیرند، پرهیز دارند.

همکاری ایران با نهادهای مالی و پولی بین‌المللی باعث کاهش ریسک کشوری و همچنین کاهش هزینه تمام‌شده استفاده از خدمات مالی و بانکی خواهد شد. هرچند تحریم‌ها باعث سخت‌تر شدن مسیر نقل و انتقال ارز و همچنین بالا رفتن هزینه خدمات مالی و بانکی برای کشور شده، اما تصویب نشدن لوایح پیشنهادی دولت، بهانه را برای ایجاد یک اجماع علیه کشورمان فراهم می‌سازند.

او در ادامه تاکید کرد ما نباید بهانه دست آنها بدهیم بلکه باید با پذیرش استانداردها و توصیه‌های بین‌المللی با حفظ منافع و مصالح ملی خودمان، سیاست‌های فشار حداکثری دشمنان را خنثی کنیم.