عبدالله شهبازی: «دستگاه های اطلاعاتی اسرائیل به همه نهادهای حکومتی در ایران رخنه کرده اند»

شهبازی در کنار حسین شریعتمداری سردبیر کیهان که مستقیما از طرف خامنه ای برگزیده شده است

یک ایرانی، که از جانب برخی رسانه های فارسی زبان به عنوان کارشناس امور امنیتی و از نزدیکان علی خامنه ای توصیف گردیده، ارزیابی کرد که سرویس امنیت خارجی اسرائیل، موساد، در دستگاه های دولتی ایران و حتی در نهاد رهبری در ابعاد گسترده ای رخنه کرده و دقیقا می داند که در آن نهادها چه می گذرد.

سخن از فردی به نام عبدالله  شهبازی می باشد که در مقاله تازه ای که انتشار داده، ادعا می کند که دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل حتی در وزارت اطلاعات حکومت، به میزان بسیار زیادی رخنه کرده است.

شهبازی که در گذشته مطالب افترا آمیزی علیه یهودیان انتشار داده که دارای گرایش های شدید یهودستیزانه بوده، و اکنون در کانادا زندگی می کند، در حساب خود در تلگرام از جمله نوشت: «برخی شایعات حاکی از آن است که مسؤول پرونده دستگیر شدگان متهم به ترور دانشمندان هسته ای ایران، به اسرائیل گریخته است. شهبازی با انتشار این ادعا، در واقع می خواهد چنین تداعی کند که مسؤول بازداشت شماری از افراد ایرانی با این اتهام که عامل قتل دانشمندان اتمی بوده اند، عاملان اسرائیل در دستگاه های سطح بالای اطلاعاتی رژیم بوده اند و خود مقامات حکومت تقصیری در این ماجرای جنجال برانگیز نداشته اند.

این ادعا در حالی مطرح می شود که یکی از متهمین به نام مازیار ابراهیمی که به حسب ابد محکوم شده بود، ولی به طور ناگهانی از زندان آزاد شد و توانست خود را به آلمان برساند، در مصاحبه اخیر با بی بی سی گفته بود که همه به ظاهر “اعترافات” او و متهمان دیگر، از طریقه شکنجه و ارعاب از آن ها گرفته شده بود.

حکومت ایران چند سال پیش با استناد به این اعترافات ظاهری، مستندی را به نام “کلوپ ترور” در تلویزیون دولتی ایران به نمایش گذاشته بود.

شهبازی در پیام خود نوشته است: «این پرسش مطرح است که چرا مسؤولین مربوطه، درباره مطالبی چون فرار مسؤول پرونده، به اسرائیل، اطلاع رسانی نمی کنند و ترجیح می دهند که با انداختن تقصیر به گردن این و آن، برخی اقدامات عجیب و غیرقابل توضیح تاریخ اطلاعاتی ایران را استتار کنند».

شهبازی ادعا کرد که عاملان اطلاعاتی اسرائیل توانسته اند به داخل همه نهادهای رژیم ایران و از جمله دستگاه رهبری رخنه کنند. ولی برای اثبات این ارزیابی خود، هیچ دلیلی ارائه نداده است.

عبدالله شهبازی در بخشی از نوشتار خود، با مطرح کردن این پرسش که چرا مقامات اطلاعاتی رژیم، واقعیات را از مردم پنهان نگاه می دارند، آورده است: «آیا اعلام نفوذ اسرائیل آنقدر سنگین است که ترجیح می دهند اعتماد عمومی به سیستم اطلاعاتی کشور مخدوش شود، ولی نپذیرند که اسرائیل، یا هر جای دیگر، در این سیستم نفوذی داشته و گاه رفتارهای دیکته شده که منشاء آن دشمن بوده است».

به گفته تحلیگر رادیو پیام اسرائیل، این سخن به وضوح نشان می دهد که شهبازی با القای این شبهه در مورد ابعاد نفوذ اطلاعایت اسرائیل، می خواهد مسؤولیت بازداشت و زندان و محاکمه چند تن را به اتهامات دروغین، نه به سران رژیم، بلکه به یک کشور خارجی مانند اسرائیل نسبت دهد.

4 دیدگاه‌

  1. ای شهبازی ، قبول دارم که سیستم اطلاعاتی اسرائیل بسیار قوی است ولی تو جوری حرف میزنی که همه را میشناسی.
    اصلا تو که خود را مورخ و از خواص میدانی چرا به کانادا تشریف برده ای؟

    امثال شما که هم از توبره میخورند و هم از آخور ، کلامشان و قلمشان ارزش شنیدن و خواندن ندارد.

  2. شهبازی نمونه یک ایرانی قالتاق است که به محض دستگیری توسط رژیم اسلامی تواب شد. البته از رهبران حزب توده چنین رفتاری هم انتظار می‌رود و نه بیش. جالب اما اینست که این مردک در حالی که در کانادا زندگی می‌کند چگونه چنین اطلاعاتی بدست میاورد.

  3. خواهشا حرفهای کهنه را هی به خورد ما ندهید جون موضوع اساسی که ما در بهمن دو سال پیش در باره اش فریاد زدیم این بود که ملاها باید بروند و گم بشوند.
    همه این بازیهای مضخرف با ریشه کن شدن ملایان به اتمام خواهد رسید. پس فکر وحواس ما بایستی متمرکز برای نجات ایران باشد و اگرکه نزدیک صندوقهای انتخابات بشویم مرگ ایران حتمی خواهد بود.

Comments are closed.