عربستان اجازه برگزاری کنسرت غربی می دهد و حتی “مجسمه آزادی” نصب می کند

سخنگوی رسمی شهرداری جده، با تائید این خبر، گفت : مجسمه آزادی که  در حال حاضر در میدان “کورنیش سرخ” برپا شده، به مناسبت گشایش جشنواره موسیقی می باشد

حکومت عربستان سعودی که یکی از متعصابانه ترین رفتارهای دینی را بر مردم خود تحمیل می کند، اکنون در چارچوب اعطای برخی آزادی های فردی، نه تنها به زنان حق رانندگی داده، بلکه اجازه برگزاری کنسرت موسیقی را نیز صادر کرده و حتی به مناسبت آن، کپی مجسمه آزادی را که نماد ایالات متحده است، در میدان مرکزی شهر جده نصب می کند.

سخنگوی رسمی شهرداری جده، با تائید این خبر، گفت : مجسمه آزادی که  در حال حاضر در میدان “کورنیش سرخ” برپا شده، به مناسبت گشایش جشنواره موسیقی می باشد.

در گزارش ها آمده است که  در این جشنواره موسیقی انواع فعالیت‌های ورزشی، نمایشی و کنسرت‌های موسیقی با حضور خوانندگان زن آمریکایی مثل «نیکی میناژ» یا گروه «بکستریت بویز» (Backstreet Boys) یا «بلو من گروپ» (Blue Man Group) برگزار می شود

سخنگوی شهرداری جده افزود: در این جشنواره تلاش می شود که مردم عربستان با فرهنگ و هنر و موسیقی آمریکا از نزدیک آشنا شوند.

از هنگام به قدرت رسیدن ملک سلمان در ریاض، و انتصاب فرزندش محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد، تلاشی برای اعطای برخی آزادی های رفتاری، به مردان و زنان آغاز شده که با اجرای یک کنسرت موسیقی غربی، با اوج تازه ای می رسد.

کورنیش جده نام منطقه‌ای تفریحی به طول ۳۰ کیلومتر است که در طول خط ساحلی شهر جده امتداد می‌یابد. با قرار گرفتن در کناره دریای سرخ، کورنیش جده شامل جاده‌های ساحلی، منطقه تفریحی، آلاچیق و مجسمه‌های شهری است.

در حالیکه جاس استون خواننده زن اهل بریتانیایی که در پایان تور دور دنیای خود راهی بازدید از ایران شده بود در فرودگاه کیش بازداشت و یک روز بعد اخراج شد،  نیکی میناژ، خوانندهٔ زن مشهور موسیقی رَپ آمریکایی اعلام کرد دعوت عربستان سعودی را برای اجرای برنامه در جشنوارهٔ موسیقی جده پذیرفته است.

ReplyForward

یک دیدگاه

  1. حالا دیگه ایرانیھا آرزو میکنند که ای کاش در عربستان سعودی زندگی میکردند! خاک بر سر جمهوری اسلامی و آخوندھای کله پوک۰

Comments are closed.