عربستان از قطع آمد و شد نفتکش هایش خبر می دهد، ولی حوثی ها تعرض را تکذیب می کنند

ساعاتی پس از آن که قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس تهدید کرد که رژیم ایران قادر است کشتیرانی در دریای سرخ را مختل سازد، عربستان سعودی اعلام کرد که عبور نفتکش ها از طریق باب المندب را متوقف می سازد. ولی حوثی ها در یمن ادعا می کنند که هرگز به سوی نفتکش ها آتش نگشوده اند، و موشک هایی که دیروز پرتاب کرده اند، به سوی دو رزمناو سعودی و نه نفتکش های آن کشور بوده است.

آگاهان گفتند: حکومت اسلامی ایران خوب می داند که اگر رفت و آمد نفتکش های را مختل سازد و یا موجب قطع کشتیرانی در دریای سرخ شود، در واقعا علیه همه کشورهای جهان اعلام جنگ داده است.

با توجه به این واقعیت بود که خبرگزاری فارس در تهران، سخنگوی سپاه پاسداران، در گزارشی از قول فرمانده نیروی دریایی حوثی های یمن ادعا کرد که شناورهای هدف قرار گرفته در روز چهارشنبه (پریروز)، رزمناو جنگی بوده و نه نفتکش، دروغی که مقامات سعودی آن را کاملا باطل می دانند.

فرمانده شورشیان یمن، در واکنش به اظهارات سران عربستان دایر بر این که دو کشتی مورد حمله، نفتکش بوده اند و نه رزمناو، زبان به توهین گشود و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان را “احمق” نامید و این در حالی که رسانه های سعودی نوشتند که ممکن است فرمانده نیروی دریایی حوثی ها چنان فرد بی اطلاع و بی سوادی باشد که نفتکش را با رزمناو اشتباه گرفته است.

آگاهان نظامی، سخنان قاسم سلیمانی را در مورد قطع رفت و آمد کشتی ها در دریای سرخ، یک تهدید توخالی می دانند، ولی در عین حال می گویند که عربستان سعودی نیز به یک ترفند دیپلماتیک دست زده و با بزرگ جلوه دادن قدرت دریایی حوثی ها، می خواهد کشورهای بیشتری را علیه این شورشیان به سوی خود بکشاند.

ایالات متحده هشدار داده که در برابر تعرض به آزادی رفت و آمد کشتی ها در دریای سرخ، واکنش کوبنده نشان خواهد داد.

حوثی ها در گذشته نیز چند بار خبر داده بودند که ناوچه های نظامی عربستان سعودی را هدف قرار داده اند.

یک دیدگاه

  1. محمد بن سلمان ولیعهد عربستان را “احمق” نامید و این در حالی که رسانه های سعودی نوشتند که ممکن است فرمانده نیروی دریایی حوثی ها چنان فرد بی اطلاع و بی سوادی باشد که نفتکش را با رزمناو اشتباه گرفته است.
    شآلوم!
    همین بی سوادی است که اسلام را زنده نگاه داشته:روح الله خمینی(عج الله بی سوادی ولی مغزی چون امرعاص)
    مخ چون گاو(خامنه) برادر کیم جون اون.
    یکی اندر یمن حوثی پسنده……………یکی هم موشک روسی پسنده…………….مو از بشار جسد، عظما و پوتین،پسندم اونچه را احمد مولا پسنده.

Comments are closed.