عربستان در نزاع تمام عیار با ایران، جنگ افزارها کلانی از بریتانیا تهیه می کند

مذاکرات محمد بن سلمان ولیعهد جوان عربستان سعودی در لندن با یک قدم مهم که اتمی شدن عربستان سعودی است آغاز شد. گرچه این خبر از سوی گزارشگران اروپا منتشر نشد، اما منابع موثق با اشاره به خبر چندی پیش عربستان سعودی مبنی بر خرید راکتور اتمی با قدرت زیاد، گفتند، در مذاکرات ولیعهد عربستان در لندن پایه آن گذاشته شد و آن هم با برنامه ای که آمریکا آن را قبلاً معین کرده بود.

اما در اصل در سفر سه روزه ولیعهد عربستان سعودی به انگلیس مسأله یمن مطرح شد و انگلیس اعلام کرد، در یمن عربستان سعودی از خود دفاع میکند و مسأله راکت های بالیستیکی ایران مورد مذاکره قرار گرفت. آنچه رسانه‌های گروهی و کارشناسان بعد از مذاکرات لندن در این رابطه اعلام کردند، قطع کامل دست جمهوری اسلامی ایران در یمن بود.

کارشناسان میگویند، اکنون غرب به این نتیجه رسیده که جمهوری اسلامی ایران از خلع سیاسی در یمن استفاده کرد و جنگ دیگری در خاور میانه جلوی دروازه جنوبی عربستان سعودی راه انداخت تا از این طریق در این کشور نفوذ کند، بهمین علت از روز نخست تحریک ایران، عربستان سعودی از انگلیس ۶،۳ ملیارد دلار اسلحه خرید.

در برلین گفته شد، با وجود مخالفت برخی از نمایندگان پارلمان آمریکا با دخالت آمریکا در جنگ یمن، آمریکا و اتحادیه اروپا بخاطر نفت و امنیت خلیج فارس نمیتوانند از حمایت عربستان سعودی صرفنظر کنند. کارشناسان اتحادیه اروپا نیز همکاری و همیاری با انگلیس را در رابطه با جنگ یمن قبول دارند در حالیکه انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شده است.

برای غرب آنچه در رابطه با مشکلات رژیم ایران منتشر میشود، نمونه‌ای از عطش رژیم ایران به جنگ است نه به رفاه مردم این کشور. بعد از انتشار خبر افزایش فعالیت نظامی ایران در کشور های مختلف و یمن آمار فقر و بیکاری در این کشور در رابطه با مذاکرات لندن بیشتر شده است. بعنوان مثال رسانه‌ها مینویسند، تنها قیمت برنج که خوراک سنتی مردم ایران است در چند ماه اخیر آن هم قبل از عید سال نو بیش از ۶۰ در صد افزایش داشته و تعداد زیادی از کارگران بخش‌های فولاد و صنایع مهم که همه اشان در اختیار سپاه پاسداران هستند، سه ماه است که حقوق نگرفته اند.

در کشوری که راکت بالیستیکی ساخته در اختیار حوثی های یمن میگذارند، بیکاری بین ۱۵ ساله تا ۲۴ ساله ۲۸،۴ در صد است. رژیم ایران مردم و تظاهرات را با خشونت سرکوب میکند تا بتواند برای جنگ در کشور هایی که اصلاً به او مربوط نیست، هزینه تسلیحات و سرباز بپردازد.

 

یک دیدگاه

  1. افزایش قیمت نفت یک توطئه از سوی ایران برای تامین هزینه های نجومی عوامل اشوب و تروریستی داعش و حماس و طالبان و بوکوحرام و … در جهان است.ماندن امریکا در باتلاق برجام بمراتب اثار ویرانگر بیشتر نسبت به خروج از ان دارد. توافق اتمی و توافق پاریس که هردو توسط ایران تنظیم شده بودند نشان داد که عده ای نادان و احمق سرنوشت کشورهای مترقی را دردست دارند!

Comments are closed.