عربستان سعودی : باید  تحریم تسلیحاتی ایران تمدید شود

منابع عربستان از جمله سایت سعودی گازت، در گزارشی اعلام کردند  که شورای وزیران عربستان در نشستی که روز گذشته داشته اند اعلام کرده اند : با ادامه استفاده شورشیان حوثی در یمن از تسلیحات پیشرفته ای که تهران در اختیار آنها گذاشته و حوثی ها از آنها برای حمله به اهداف شهری و غیرنظامی در عربستان استفاده می کنند، تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ضروری است.

یادآور می شود که ملک سلمان، پادشاه عربستان، ریاست این نشست را برعهده داشت.

ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان، در حمایت از دولت یمن، با شورشیان حوثی که صنعا را در کنترل دارند و از حمایت جمهوری اسلامی برخوردار است، وارد جنگ شده است.

شورای وزیران عربستان همچنین در ادامه این نشست حمایت خود را از تلاش های بین المللی برای اطمینان یافتن از عدم دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای ابراز کرده است.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده نیز در  تماس با مارتین گریفیث، نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن از ادامه درگیری‌ها در این کشور ابراز نگرانی کرده است .

پیش از این، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در هفته گذشته در جریان کنفرانس خبری روزانه با خبرنگاران با اشاره به این که در تحریم‌های آمریکا علیه یمن، نام ایران هم آورده شده، گفت: ما در بیانیه که منتشر کردیم  اعلام کردیم که دامن زدن بر آتش مناقشه در یمن از سوی ایران غیرقابل انکار است. ایران تنش‌ها را از حد فراتر برده است.