عربستان سعودی خواستار «پاسخ فوری» به تهدیدها رژیم ایران علیه عرضه انرژی در خاورمیانه شد

عربستان سعودی خواستار «پاسخ فوری» به تهدیدها علیه عرضه انرژی در خاورمیانه شد

وزیر انرژی عربستان در واکنش به حمله تروریستی و خرابکارانه رژیم اسلامی ایران اعلام کرد که باید پاسخ فوری و قاطع به این حملات داد.

به گزارش رویترز، وزیر انرژی سعودی در توئیتی نوشت: «تهدید عرضه انرژی، ثبات بازار، و اعتماد مشتریان باید یک پاسخ فوری و قاطع داشته باشد.»

پیام خالد الفالح دو روز پس از حمله به دو نفتکش در دریای عمان منتشر می‌شود؛ حمله‌ای که ایالات متحده و متحدانش ایران را مظنون اصلی آن می‌دانند.

روز جمعه نیز پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا، حمله به دو نفتکش در دریای عمان را “مشکلی جهانی” خوانده و از اراده آمریکا برای رسیدن به یک “اجماع جهانی” در این خصوص خبر داد.

آقای شاناهان به خبرنگاران گفت: “تمرکز من، آقای بولتون و وزیر خارجه مایک پومپئو بر این است که برای این مشکل جهانی یک اجماع جهانی بسازیم.”

او گفت نقش پنتاگون در این خصوص ارائه اطلاعات به متحدان آمریکا است، همچون کاری که سنتکام با انتشار عمومی ویدئوی مرتبط انجام داده است.

اکنون عربستان سعودی خواستار «پاسخ فوری و قاطع» به اقداماتی شد که اخیرا روند عرضه انرژی به جهان را در خاورمیانه تهدید کرده است.

همچنین احمد ابوالغیط، دبیر کل اتحادیه کشورهای عرب، با هشدار دادن در مورد پیامد تنش‌های فزاینده رژیم ایران در منطقه، می‌گوید «از رژیم ایرانی می‌خواهم مراقب باشند و مسیر را تغییر دهند»

پنجشنبه ۲۳ خرداد رسانه ها از وقوع دو انفجار مهیب در دو نفتکش در دریای عمان خبر دادند. این انفجارها منجر به آتش‌سوزی در آن نفتکش‌ها شد. به دنبال این حادثه، ناوگان پنجم آمریکا در منطقه اعلام کرد که پیام‌هایی را از این دو کشتی دریافت کرده و در حال کمک‌رسانی به آنها است.

وزیر خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه در یک نشست خبری، جمهوری اسلامی را مسئول حمله به نفتکش ها در دریای عمان دانست.

آقای پمپئو گفت که ایران در تاریخ ۲۲ آوریل جهان را تهدید کرد که روند انتقال نفت در تنگه هرمز را مختل می‌کند و اکنون در جهت عملی کردن آن تهدید، تلاش می کند.

رژیم اسلامی اتهام دست داشتن در این حملات تروریستی و خرابکارانه را رد کرده و حسن روحانی در این مورد سکوت اختیار کرده است.

 

یک دیدگاه

  1. درود انگلیس و روسیه چگونه از جمهوری سلامی آخوندی که آنها را فربه کرده دست بر می دارند آمریکا و اسرائیل براساس قانون فقط کشور خود را اداره می کنند و به بقیه در دنیا کاری ندارند ولی بقیه با استعمار و دزدی از ثروت مردم ایران و مفت خوری زندگی می کنند اگر هدف آمریکا گسترش دموکراسی بود چرا چهل سال به این آدم کشها و انگلیس و روسیه فرصت داد حالا که موج مردم گرسنه و پابرهنه ونوزئلا به سوی آمریکا راه افتادند مردم ایران که از چهل سال پیش فرار کردند صحنه ایران را خالی کرد تا انگلیس و روسیه این قدر از ثروت ایران بدزدند اگر خطر اتمی نداشتند حالا حالاها بودند چون برای انگلیس و بقیه ادم کش ها خیلی نفع داشتند و کارتر هم دودستی ایران را به آنها تقدیم کرد و شاه ایران را از زادگاه خودش بیرون کردند و ارازل و اوباش را آوردند رئیس کردند خیلی ممنون آقای امیر که به بوش برای ایران یادآوری کردید شما ایرانی و مهربان هستید همه ایرانی ها شما را دوست دارند ولی چه زندگی ها در ایران نابود شد ان هم با چه رنج و عذابی جان دادند حیف از آن همه انسان و حیوان و هر جانداری در ایران طبیعت همه نابود شد حالا هم مردم بسیار ناامید هستند وقتی در چنین جامعه ای زندگی کنی دیگر افسرده می شوی و فکر نمی کنم دیگر خوب شوی چون ذهن بیمار است و جنایتکارها هم همچنان در ایران کشتار می کنند و ملکه انگلیس و پوتین این دو دلقک و کمپانی های نفتی همچنان به مسخرگی ادامه می دهند ؟انها نجیب زاده و اشراف نیستند هیچی ندارند پوچ هستند

Comments are closed.