عربستان: مین های دریایی که در دریای سرخ  توسط حوثی ها  قرار گرفته، ساخت رژیم ایران است

دولت عربستان سعودی اعلام کرد مین‌هایی که چندی پیش در جنوب دریای سرخ و در نزدیکی کشور یمن به دست آمده ساخت حکومت اسلامی ایران بوده و توسط حوثی های یمن در دریا قرار گرفته بود و هدفش آسیب رساندن به نفتکش های عربستان سعودی بوده است. ماه گذشته به دنبال انفجار مین در نزدیکی آب هایی که حوثی ها در دریای سرخ بر آن تسلط دارند، یک نفتکش سعودی آسیب دید.

به گزارش خبرگزاری العربیه، دولت ریاض از کشف و نابودی پنج مین دریایی دیگر در جنوب دریای سرخ خبر دادو اعلام کرده است که  فعالیت‌های “تروریستی مین‌گذاری” وابسته گان به حکومت ایران در جنوب دریای سرخ و تنگه باب‌المندب افزایش یافته است.

عربستان گفته است که  این مین‌ها که از نوع مین دریایی ایرانی صدف هستند  را حوثی‌های وابسته به رژیم  ایران کار گذاشته بودند.

العربیه در ادامه نوشته است که حوثی‌های مورد حمایت رژیم ایران  در ماه‌های اخیر با رها کردن مین ضد کشتی در دریای سرخ به هدف برهم زدن امنیت منطقه افزایش داده‌اند.

یادآور می شود که حدود ۱۰ روز پیش ائتلاف منطقه‌ای به رهبری عربستان اعلام کرد ۱۷۶ مین را در آب‌های جنوب دریای سرخ نابود کرده است.

یادآور می شود که پیشتر نیز یک روز بعد از حمله موشکی حوثی‌های یمن به تاسیسات نفتی آرامکو در جده، نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان از خنثی کردن مین‌های آبی در جنوب دریای سرخ خبر دادند.

مین “صدف” از جمله مین‌های دریایی ساخت ایران است که سال گذشته یکی از تازه‌ترین مدل‌های آن به نمایش درآمد. در آن زمان گفته شد “ماموریت اصلی مین دریایی صدف-۲، انجام عملیات پدافندی علیه شناورهای سطحی و زیر سطحی دشمن است.”

ائتلاف به رهبری عربستان گفته بود که  تا کنون ۱۶۳ مین را در آب‌های دریای سرخ کشف و خنثی کرده است.

این ائتلاف بار دیگر هشدار داد که “اقدامات شبه‌نظامیان حوثی با حمایت ایران امنیت دریای سرخ را تهدید می‌کند.”

این در حالی که حکومت ایران می‌گوید در تجهیز حوثی‌ها و جنگ یمن دخالت نظامی ندارد اما از شیعیان حوثی یمن حمایت معنوی می‌کند.