عضو حزب “اعتماد ملی”: پنهان کاری های رژیم، اعتماد مردم را نسبت به عملکرد حکومت از بین برد

عضو حزب اعتماد ملی حکومت ایران، ازبی‌اعتمادی شدید مردم نسبت به سیستم حاکم خبرداد و گفت: در سال‌های گذشته شفاف‌سازی وجود خارجی نداشت و حتی در مواقع بحرانی که جامعه نسبت به آنها حساسیت داشت، چه با توجیه چه بی‌توجیه، کتمان‌کاری شد تا مردم به این باور برسند که واقعیت از آنها پنهان مانده است.

اسماعیل‌ گرامی‌مقدم افزود: «مردم ایران چون به کرات از سیستم پنهان‌کاری دیده‌اند آمار کشته شدگان دی ۹۸ ، هواپیمای اوکراینی و مبتلایان کورونا و هر موضوع دیگری را که اعلام شود، جدی نمی‌گیرند و به نظام اعتماد ندارند ».

این عضو حزب اعتماد ملی گفت: «متاسفانه با توجه به اتفاق‌هایی که افتاده، طبیعی است که مردم آنچه را که از مسئولان می‌شنوند، باور نکنند. چون هیچ وقت حقیقت را از نظام نشنیده اند.

این فعال سیاسی افزود: نمونه اش  رقابت‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری است.  بارها در مناظره‌ها کاندیداها یکدیگر را به سوءاستفاده و مال‌اندوزی از طریق دست ‌بردن به بیت‌المال و… متهم کرده‌اند. مردم شوکه می‌شوند و پیش خود فکر می‌کنند، چه اتفاقی در جمهوری اسلامی افتاده که مسئولان تا به این حد در امانت خیانت می‌کنند و همچنین می‌گویند این همه تخلف‌ چطور از نظرشان پنهان مانده است».

گرامی مقدم گفت:  «در چنین فضایی حتی دولت یا نهادهای حکومتی اگر بخواهند راست بگویند، باز هم مردم باور نمی‌کنند؛ یعنی سال‌ها زمان لازم است تا مردم بتوانند به سیستم اعتماد کنند. در واقع خدشه‌دار شدن اعتماد عمومی نظام اجتماعی را متلاشی می‌کند. به همین دلیل مسئولان باید “بی‌اعتمادی” را یکی از چالش‌های مهم نظام تلقی کنند.»

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: «پررنگ شدن جنین عقیده‌هایی باعث شده مردم هیچ کدام از رسانه های حکومتی را از جمله صداوسیما را امین ندانند، چون با این بخش از حاکمیت همراهی بی‌چون و چرایی دارد. دقیقاً به همین دلیل، روزبه‌روز بر تعداد مخاطبان تلویزیون و رسانه‌های خارج از ایران افزوده می‌شود».

اسماعیل‌ گرامی‌مقدم در پایان گفت‌:‌ «شرح این شرایط نشان می‌دهد مردم حق دارند بی‌اعتماد باشند.»

پیشتر غلامرضا حیدری، نماینده تهران در مجلس گفته بود که ما در برخی از حوادث به مردم دروغ گفتیم؛ واقعیات در خصوص شیوع کرونا هم با تاخیر اعلام شد که این موضوع هم بی‌اعتمادی را تشدید می‌کند.