عضو حزب کارگزاران، شعار نه غزه، نه لبنان را چرند دانست و گفت باید کمک به حزب الله ادامه یابد


عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، حکومت ایران گفت :  شعار نه غزه، نه لبنان چرند است، ما باید هزینه‌های حزب‌الله را بدهیم. مقامات آمریکایی اعلام کردند که ایران سالانه یک میلیارد دلار به حزب الله و گروهای فلسطینی کمک مالی می کند.

محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در گفت و گو با  روزنامه ایران گفته است مردم شعارمی دهند نه غزه، نه لبنان جانم فدای ایران این چرند است . جمهوری اسلامی باید هزینه‌های حزب‌الله را بدهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز ایران سالانه حدود ۷۰۰ میلیون دلار به حزب الله لبنان و ۱۰۰ میلیون دلار نیز به گروه های مختلف فلسطینی اختصاص می دهد که جمع این مبلغ کمک یک میلیارد دلاری به تروریسم می شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: با چاپلوسی از مقام علی خامنه‌ای گفت : اهبر کس است که حوزه نفوذش را از مرزهای این کشور به مدیترانه و سوریه و لبنان و یمن برده است . برای گروه حزب‌الله چهل سال تلاش شده  تا بدین جا رسیده است ما باید حتی اگر خودمان نان شب هم نداشتیم هزینه‌های حزب‌الله را بدهیم.

به گفته کارشناسان خبری شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران سه سال پیش در جریان اعتراض‌های  مردمی در شهرهای ایران گسترده‌تر شد.

آمریکا، اسرائیل، اتحادیه عرب و شماری از کشورها، از جمله کانادا، هلند و اتریش، حزب‌الله لبنان را در فهرست گروه‌های تروریستی طبقه‌بندی کرده‌اند؛ اتحادیه اروپا فقط شاخه نظامی این گروه را تروریستی می‌داند.