عضو شورای شهر تهران به وزارت بهداشت درباره اخبار نادرست هشدار می دهد و نماینده مجلس نیز صداوسیما را متهم می کند

یک عضو شورای شهر تهران در انتقاد از شفاف نبودن آمارهای کورونا از سوی وزارت بهداشت هشدار داده گفت: آگاه باشید که عدم‌ اطلاع‌رسانی دقیق درباره وضعیت کرونا از سوی وزارت بهداشت،  مشارکت در قتل عمد شهروندان است

محمدجواد حق‌شناس،‌ رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران،‌ افزود: «اگر دوستانی که وظیفه دارند به مردم حقیقت را بگویند، بنا به هر دلیلی نمی‌توانند این کار را انجام دهند، این‌گونه سخن گفتن مانند اظهارات جناب  سخنگوی وزارت بهداشت  به کاهدان زدن است.»

کیانوش جهان‌پور، سخنگوی وزارت بهداشت، در پاسخ به انتقادهای اعضای شورای شهر در این زمینه گفته بود: «برخی از اعضای شورای شهر تهران امکان دارد بگویند که آمار انتخابات هم اشتباه است و در انتخابات تقلب شده آیا این حرفشان درست است که حالا به آمار وزارت بهداشت اعتراض می‌کنند؟»

حق‌شناس گفت: «وقتی وزارت بهداشت آمار ۱۰ استان سفید را با استان قرمز تهران یک‌جا اعلام می‌کند، شهروندان تهرانی فکر می‌کنند هیچ خبری نیست و ضوابط و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی نمی‌گیرند.»

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به فتوای مراجع و فقهای مذهبی اعلام نکردن شفاف آمار را موجب ابتلا و قربانی شدن شهروندان و نوعی “قتل عمد” آن‌ها خواند.

 

همچنین یک نماینده مجلس در انتقاد از برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، در شرایط کورونایی کشور گفت: متاسفانه علی‌رغم بودجه کلانی که به اجبار از جیب مردم به صدا و سیما اختصاص داده می‌شود، این رسانه به تعهدات خود نسبت به مردم عمل نمی‌کند.

طیبه سیاوشی در ادامه افزود:  با توجه به اوضاع پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کووید ۱۹، تمامی جامعه جهانی دچار تغییراتی شده‌اند که جامعه ما به ویژه اهالی فرهنگ و هنر نیز از این امر مستثنا نیستند.

وی گفت:  البته که پیش از این ماجرا نیز، گیشه سینما و تئاتر و وضعیت میزان مخاطبین کتاب و کتابخوانی و موسیقی تاسف‌بار بود که شیوع بیماری کرونا این وضعیت رکود در عرصه هنر را دو چندان نمود.

خانم سیاوشی افزود: صدا و سیما در این ایام که مردم قرنطینه بودند، برنامه‌های سرگرم کننده‌ای به نمایش نمی‌گذاشت و جدول پخش این نوع برنامه‌ها خالی بود.من بار‌ها گفته ام که مردم از سر اختیار برنامه‌های تلویزیون را برای تماشا انتخاب نکردند و انتخاب آنان از سر اجبار بود.

این نماینده مجلس گفت: صدا و سیما فقط پول مردم را به هدر می دهد. وتنها جیب عوامل خود را پر می کند.

صدا و سیما نهادی است که تحت نظر مستقیم علی خامنه ای است.

یک دیدگاه

  1. مدت مدیدی است که مردم ایران نسبت به صداقت صدا وسیماسلب اعتمادکرده اندوبه همین دلیل است که به رسانه های بیگانه ماهواره ای روی آورده اندومتاسفانه این رسانه هاطرفداران بیشتری نسبت به رسانه های خودی دارند.

Comments are closed.