عضو مجلس خبرگان: انتخابات یعنی مردم اعلام کنند مطیع و فرمانبر نظام و فرمانروایی ولی فقیه مطلق هستند

پس از اعلام حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در  حمایت از عملکرد شورای نگهبان در رد صلاحیت‌ها، که مشارکت حداکثری برای نظام جمهوری اسلامی را وظیفه مردم خواند. محسن اراکی، عضو مجلس خبرگان،  هم رییس جمهوری را بازوی اجرایی ولی فقیه  مطلق خواند و گفت: «معنای انتخابات این است که مردم اعلام می‌کنند که ما فرمانبر این نظام و فرمانروایی ولی فقیه مطلق هستیم.»

اراکی پیشتر نماینده خامنه‌ای در انگلیس و سپس با حکم او چندین سال دبیرکل سابق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بود.جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای اعلام کردند  که در بررسی صلاحیت‌ها به «مر قانون عمل کرده است» و نقش مردم و رسانه‌ها در انتخابات برگزاری پر شور آن است.

پیشتر مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، نزدیک به جناح اصلاح‌طلب، در بیانیه‌ای تاکید کرد که «با توجه به رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، همه می‌دانند این انتخابات فرمایشی، بی‌رونق و فاقد رقابت و با مشارکت حداقلی خواهد بود و مسئولیت آن با شورای نگهبان است».

اراکی رئیس جمهور را در جمهوری اسلامی «بازوی اجرایی» ولی فقیه خواند و افزود که ما امروز در انتخابات پیش‌رو نیاز به یک بازوی اجرایی توانمند در مریت اجرایی کشور داریم و هم یک بازوی اجرایی برای رهبری می خواهیم که هادی باشد.

این عضو مجلس خبرگان، تضعیف سپاه پاسداران، بسیج، قوه قضاییه و شورای نگهبان را «خیانت و خلاف شرع» خواند و گفت کسی که می خواهد رییس جمهور باشد نباید کسی باشد که این نهادها را تضعیف کند.

اراکی همچنین با تاکید بر اینکه «جامعه باید از قوه قضاییه بترسد»، گفت: «اگر قوه قضائیه مقتدری نداشته باشیم عناصر فاسد جامعه را می خورند و نابود می کنند، جامعه باید از قوه قضائیه بترسد و اگر کسی قوه قضاییه را تضعیف کند این صد در صد خواسته دشمن ملت ماست.»

این عضو مجلس خبرگان، ضمن حمایت از عملکرد شورای نگهبان، افزود: «بعد از تصمیم‌گیری شورای نگهبان دیگر مخالفت با آن، مخالفت با جمهوریت و اسلامیت نظام است و یقین بدانید کسانی که  قانون را تضعیف می کنند در تقویت مجرمان و تبهکاران تاثیر دارند.»

این عضو مجلس خبرگان تاکید کرد که «ما فرمانروایان الهی را هادیان به سوی پیشرفت و مقامات بالا می دانیم».