عفو بین الملل: باید همچنان رژیم را در برابر کشتار مردم معترض، مسؤول دانست


نیروهای امنیتی حکومت ایران اکثر معترضین را با دستور علی خامنه ای مستقیم و از سر هدف گلوله قرار داده اند .عفو‌ بین‌الملل در حمایت از مردم بی دفاع ایران گفته است که از دولت‌های جهان می‌خواهد که در برابر کشتار مردم ایران، مقامات رژیم را همچنان  پاسخ‌گو نگاه دارند.

عفو‌ بین‌الملل گفته است که ، نیروهای امنیتی در ایران دست کم ۱۱۵ معترض را با استفاده غیرقانونی از قوه قهریه از جمله شلیک مستقیم کشته‌اند. ما از دولت‌های جهان می‌خواهیم که مقامات ایران را پاسخ‌گو نگاه دارند.  این سازمان بر این باور است که شمار واقعی جان‌باختگان بسیار بیشتر است و همچنان در حال ارزیابی گزارشات دریافتی است.

برخی از شهروندان ایرانی در تماس تلفنی با رسانه های خارجی گفته اند که حکومت نظامی در ایران اعلام نشده اما برقرار است.با این وجود شبانه بخشهایی از شهرها در دست جوانان است و اعتراض همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش های صوتی از اکثرشهرهای ایران وضعیت  هنوز امنیتی است اینترنت در اکثر نقاط هنوز وصل نشده است.

سایت زیتون در گزارشی نوشته است :طی روزهای گذشته شش تن از معترضان ناآرامی‌های اخیر را در تهران در حالی که به سرشان شلیک شده بود به بیمارستان  امام حسین تهران انتقال داده‌ بودند که تمامی این معترضان مجروح٬ پیش از رسیدن به بیمارستان درگذشته بودند. پیش از این نیز برخی اخبار مبنی بر شلیک مستقیم به سر معترضان در شهرهای مختلف از جمله کرمانشاه، جوانرود و بهبهان منتشر شده بود.

گفته شده است که بر اساس گزارش‌ها از ایران  بیش از ۲۷۰ تن در جریان این اعتراضات کشته شده‌اند. هزاران تن نیز بازداشت و تعداد کثیری زخمی‌ شده‌اند.اما به دلیل قطع اینترنت اخبار مربوط به ابعاد سرکوب مردم معترض٬ به تدریج به دست رسانه‌ها می‌رسد