عفو بین الملل شمار قربانیان را ۱۰۶ نفر اعلام کرد، ولی منابع خبری داخل ایران، شمار آن را بسیار بالاتر می دانند

در حالیکه حکومت ایران  آمار دقیقی از کشتارهای اخیر مردم ایران توسط نیروهای امنیتی خود منتشر نساخته است، سازمان عفو بین‌الملل شمار کشته‌شدگان اعتراضات ایران را دست کم ۱۰۶ نفر دانسته، و اعلام کرده است که هنوز آمار دقیقی در این زمینه در دست نیست. در شبکه های اجتماعی که به صورت بسیار محدودی همچنان فعالیت می کنند و همچنین منابع خبری در داخل ایران، ارزیابی شده که تعداد قربانیان، بسیار بالاتر از این رقم است.

شاهد علوی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی مقیم واشنگتن نیز گفت : یک منبع آگاه در وزارت کشور ایران به او اطلاع داده که بر اساس جمع‌آوری آمار از تمامی فرمانداری‌های سراسر کشور تا ساعت یک بعدازظهر روز دوشنبه ۲۷ آبان، ۲۰۰ نفر در سراسر ایران کشته و بیش از سه هزار تن زخمی شده‌اند.

نیروهای امنیتی در ایران به دستور علی خامنه ای مردم معترض در خیابان را با شلیک مستقیم هدف قرار می دهند وآنان را سرکوب می کنند .  گفته شده است که آمار جان باختگان در این اعتراضات بسیار بالاست وهنوز رژیم اجساد جان باختگان را در اختیار خانواده هایشان قرار نداده است .

مقامات رسمی حکومت شمار جان باختگان را  تنها سه نفر اعلام کرده است .در حالی که برخی فعالان  و نهادهای مدافع حقوق بشر شمار جان‌باختگان را بسیار بیشتر می‌دانند.

آرتیکاس اقبال فرماندار مریوان در این باره  گفت: اینکه شنیده شده، ۱۵ نفر در جریان ناآرامی‌های اخیر در مریوان کردستان کشته شده‌اند کاملا دروغ است، اما ما مجوز نداریم اطلاعات بدهیم و قرار است شورای هماهنگی استانداری در این زمینه اطلاع رسانی کند.

به گزارش سازمان حقوق بشری کردستان هه نگاو طی روزهای شنبه و یکشنبه دست کم ۴۵ شهروند کرد با شلیک نیروهای سپاه پاسداران در کردستان جانشان را از دست داده و بیش از ۵۰۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای  استفاده نیروهای امنیتی ایران از گلوله‌های جنگی برای مقابله با معترضان ابراز نگرانی کرده و از مقام‌های  ایرانی خواست بار دیگر ارتباط اینترنتی مردم را برقرار کنند.

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفته بود  آزادی اعتراض و راهپیمایی حق مردم است اما این آزادی نباید به حقوق دیگران آسیب وارد کند.

در شیراز هنگامی که  پیکر دو برادر کشته شده به خانواده‌شان تحویل داده شده نیروهای امنیتی  از خاکسپاری آنها ممانعت کرده و دوباره پیکرها را با خود برده‌اند. یک پیکر دیگر نیز قرار بوده امروز صبح  (چهارشنبه )ساعت ۱۰ در کرج تدفین شود.