«علت برکناری دیپلمات آلمانی از ریاست “ینستکس” عقاید یهودستیزانه و حمایت از برنامه موشکی رژیم ایران بود»

کشورهای اروپایی نهادی را به نام اینستکس برپا کرده اند تا شاید به وسیله سازوکاری که تنظیم کرده اند، بتوانند تحریم های ایالات متحده علیه رژیم ایران را دور بزنند

یک دیپلمات آلمانی که قرار بود ریاست اینستکس را به عهده بگیرد، اعلام کناره گیری کرد. این دیپلمات که برند اربل Bernd Erbel نام دارد، در گذشته سفیر المان در حکومت اسلامی ایران بوده است و رسانه های اسرائیلی می نویسند که او در گذشته نشان داده که دارای گرایش های یهودستیزانه می باشد. ولی رادیو فردا از قول خبرگزاری های بین المللی، درباره علت کنارگذاشتن او نوشت که وی در یک مصاحبه رادیویی از برنامه های موشکی رژیم ایران و تعرض های حزب الله لبنان علیه اسرائیل جانبداری کرده بود.

کشورهای اروپایی نهادی را به نام اینستکس برپا کرده اند تا شاید به وسیله سازوکاری که تنظیم کرده اند، بتوانند تحریم های ایالات متحده علیه رژیم ایران را دور بزنند. ولی تا کنون نتوانسته اند کاری در این زمینه انجام دهند و حکومت ایران بارها از این ناتوانی ابراز ناخرسندی کرده است.

روزنامه المانی معتبر بیلد در مورد علت کناره گیری و یا برکناری این دیپلمات آلمانی نوشت که او در گذشته در یک مصاحبه رادیویی مشترک با فردی حضور داشته که علنا انکارگر وقوع هولوکاست و وقوع جنایت نازی علیه یهودیان بوده است.

روزنامه بیلد گزارش مشروحی را درباره جنجال گرایش های یهودستیزانه در وزارت خارجه آلمان منتشر ساخت. رادیو فردا، با آن که منبع اصلی گزارش خود را نشریه بیلد قید کرد، این بخش از گزارش روزنامه آلمانی را نادیده گرفت.
ریچارد گِرِنِل Richard Grenell سفیر ایالات متحده در آلمان، ماه گذشته در توییتر خود نوشته بود که علت برکناری دیپلمات آلمانی، برخی سخنان یهودستیزانه و “قضاوت های ضعیف” او بوده است.

دیپلمات آلمانی ادعا کرده بود که علت کناره گیری او “دلائل شخصی” بوده است.
اِربِل چندی پیش در مصاحبه با یک رادیوی اینترنتی شرکت کرد که طرف دوم او فردی به نام کِن یبشتین Ken Jebstein بود که در آن، عملیات تروریستی حزب الله لبنان علیه اسرائیل را مورد تحسین قرار داد و از برنامه های موشکی رژیم ایران پشتیبانی کرد.

این دیپلمات که در گذشته سفیر آلمان در عراق نیز بوده است، در ادامه سخنان خود، اسرائیل را مورد حمله قرار داده و از جمله ادعا کرده بود که “کشور یهود، در سرزمینی برپا شده که متعلق به یک ملت دیگر است”.

او در ادامه استدلال خود گفت که در نتیجه این وضع، فلسطینیان آواره شده اند و قربانی تجاوز محسوب می شوند. او گفته بود که اگر مثلا کشور اسرائیل در بخش شرقی ایالت پروسیای آلمان برپا می شد، فلسطینیان آواره نمی گردیدند.

یاد آوری می شود که کشور اسرائیل سه هزار سال پیش توسط حضرت داود برپا شد و هفتاد و دو سال پیش مجمع عمومی سازمان ملل این سرزمین را به دو کشور یهودی و عربی تقسیم کرد. ولی اعراب این طرح را پاره کردند و اعلام داشتند که با یک حمله نظامی، اسرائیل را نابود خواهند کرد. ولی در آن جنگ شکست خوردند و دو سوم از اعراب محلی از خانه های خود گریختند تا همانگونه که رهبران عرب وعده داده بودند، پس از دو هفته بتوانند پیروزمندانه به این خاک بازگردند و یهودیان را نابود ساخته و بر اموال آن ها مسلط شوند.

یک دیدگاه

  1. ««رادیو فردا، با آن که منبع اصلی گزارش خود را نشریه بیلد قید کرد، این بخش از گزارش روزنامه آلمانی را نادیده گرفت.»»

    رادیو فردا کامنتی راکه برایش فرستاده بودم، اسپم ،کرد؛چون تیترش بود؛ راه قدس دیگر ازکربلا نمی گذرد؛.اصلاح طلبان «استمرار طلبان حکومتی» پایشان به هرجا برسد آنجا گندآب می شود.

Comments are closed.