علت تکرار آتش‌سوزی‌های سریالی در نقاط مختلف ایران و عدم شفافیت مسئولین درباره علل این حوادث چیست؟

به گزارش رسانه های اجتماعی و سایت  محلی ” صدای زرند”  در ساعات اولیه بامداد امروز (یکشنبه،) انفجار مهیبی در کارخانه فولاد زرند کرمان رخ داد که منجر به زخمی شدن حداقل یک تن شد.

در این گزارش آمده است که این انفجار و آتش‌سوزی در بخش کوره بلند کارخانه رخ داده و ناشی از یک مشکل فنی در محل خروج مواد مذاب که موجب بروز شعله‌هایی انفجار گونه در این کارخانه شد.

همزمان دکتر ماشاالله سهراب نژاد مدیرعامل کارخانه زیسکو و نیز علی صادق زاده فرماندار زرند در گفتگو با سایت محلی «صدای زرند» از عدم وجود خسارت جانی در این حادثه خبر دادند.

مدیرعامل کارخانه زیسکو در ادامه افزود:  در حال حاضر هنوز آتش در محل وجود دارد که باید بعد از خاموشی آتش و سرد شدن محل به بررسی این موضوع بپردازیم.

او گفت: انفجاری وجود نداشته است، بلکه وجود مشکل در زمان خروج مواد مذاب، موجب بروز آتش شده که حالتی انفجاری به خود گرفته است و سرباره ها به اطراف پخش شده‌اند. امیدواریم که در این حادثه خسارتی به کوره بلند هم وارد نشده باشد.»

مدیرعامل زیسکو گفت: طبق اعلام سرشیفت‌ها این حادثه خسارت جانی نداشته و تنها یک نفر زمان فرار از محوطه دچار مجروحیت از ناحیه پا شده که خوشبختانه او هم مشکل چندانی ندارد.»

گفتنی است آتش‌سوزی‌های سریالی در نقاط مختلف ایران طی روزهای اخیر و عدم شفافیت مسئولین درباره علل این حوادث، گمانه‌زنی‌ها درباره انجام عملیات تخریبی را بیشتر کرده است.

پالایشگاه تهران ، پنج روز پیش دچار انفجار و حریق شد و بخش‌هایی از تهران را دود غلیظی در خود گرفت. اورژانس تهران، پس از حادثه از مصدومیت ۱۱ نفر خبر داد.

حدود یک هفته پیش هم ، بزرگترین ناو لجستیک ایران «خارک»، » متعلق به نیروی دریایی ارتش در بندر جاسک، به دلایل نامعلومی دچار حریق گسترده‌ای شده بود، بر اثر شدت آتش‌سوزی در آب‌های دریای عمان غرق شد.