علت مرگ بسیاری از فرماندهان سپاه در ایران با راز ها  پرسش ها و ابهامات زیادی همراه بوده است

اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ محمد ناظری,  فرمانده نیروی ویژه دریایی سپاه بعد از بازگشت از مراسمی که برای خانواده های پاسداران برگزار شده بود نیمه شب دچار سکته قلبی شد و درگذشت

قدرت الله منصوری فرمانده,  قرارگاه ثامن الائمه,  نیروی زمینی , سپاه پاسداران ایران یکی از همین فرماندهان است که چندروزپیش ابتدا خبر رسید به علت بیماری  و بعد گفتند که به هنگام نظافت اسلحه شخصی خود جان باخته است.

سپاه در بیانیه خود نوشت : منصوری به هنگام تمیز کردن اسلحه خود دچار حادثه شده است و جانش را از دست داده است .

علتی که برای بسیاری باورپذیر نیست .قدرت الله منصوری دومین فرمانده سپاه در  ۲ سال اخیر به شمار می رود که علت مرگش پر حرف و حدیث بوده است.

اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ محمد ناظری,  فرمانده نیروی ویژه دریایی سپاه بعد از بازگشت از مراسمی که برای خانواده های پاسداران برگزار شده بود نیمه شب دچار سکته قلبی شد و درگذشت .

از ناظری به عنوان یک یکی از مهمترین افراد در دستگیری ملوانان , آمریکایی وبریتانیایی در خلیج فارس نام برده می شود که همین موضوع پرسش ها و ابهامات در مورد علت واقعی مرگ اش را دو چندان کرده است زیرا علیرضا تنگسیری ,  جانشین وقت فرمانده نیروی, دریایی سپاه در مورد علت مرگ ناظری گفته بود او هنگام انجام ماموریت در منطقه دریایی” ناز ات ” به علت عارضه شیمیایی جان باخته است .

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه هم در آن زمان علت مرگ محمد ناظری را ایست قلبی اعلام کر,  درگذشت به جای شهادت برای وی استفاده کرده بود.

در مقابل اما خبرگزاری فارس دیگر رسانه وابسته به سپاه پاسداران از کلمه , شهید برای او استفاده کرد و برای او نوشت او به دلیل عارضه شیمیایی به جا مانده از جنگ با عراق جان باخت است.

این تفاوت روایت ها در اخبار مربوط به فرماندهان سپاه آنهم توسط دو رسانه وابسته به این نیروی نظامی کم سابقه بود و ابهام ها در مورد  این فرمانده سپاه را بیشتر کرد .

در اواخر سال ۱۳۹۴ , فرماندهی سپاه به فاصله اندکی جان باختند که آنموقع خبر درگذشت آنها خبرساز شد وفا غفاریان ۵۲ ساله , عباس مهری ۵۲ ساله , احمد سیاف زاده ۵۵ ساله و منصور ترکان ۵۰ ساله , چهار فرمانده سابق سپاه پاسداران بودند که گفته شد, بر اثر بیماری درگذشتند مرگ این فرماندها همواره با رازها و ابهامات زیادی همراه بوده است.