علیرضا زالی: اگر در جنگ با کورونا، مراقبت های لازم انجام نگیرد، نتیجه آن فاجعه بار خواهد بود

علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در پایتخت، نیز  هشدار جدی داده و گفته : این بحران یک جنگ تمام عیار است که اگر در این جنگ تمام عیار بیولوژیکی با ویروس کرونا مراقب نباشیم درست همان سناریوی تنگه احد برای ما پیش خواهد آمد و از موضع بسیار نامربوطی دچار صدمه بسیار شدید و شکست خواهیم شد.

زالی تصریح کرد: «   نباید با شتابزدگی و عجله تصمیماتی اتخاذ کنیم که جان مردم به خطر بیافتد. ما هنوز به  اوضاع کاملا مسلط نشده ایم و و از ثبات لازم برخوردار نیستیم . دادن این دستور فوری و شتابزده یک اشتباه بزرگ راهبردی است».

جنگ احد نبردی‌ است در نزدیکی کوه احد در جنوب غربی عربستان، میان سپاه مسلمان مدینه به رهبری محمد پیامبر اسلام و سپاه مکه به رهبری ابوسفیان درگرفت. در این جنگ به علت تفرقه و مخالفت در بین سپاه اسلام با پیامبر اسلام ، مسلمانان شکست می خورند.

دکتر علی نوبخت، رییس پیشین و عضو فعلی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  نیز پیشتر گفته بود: «عدم رعایت ضوابط علمی و اجرایی ستاد ملی مبارزه با کرونا و ساده‌اندیشی و دست‌کم گرفتن شیوع کرونا، و  دخالت اشخاص حقیقی و حقوقی غیرمسئول و تلاش در عادی جلوه دادن موضوع و عجله در شروع فعالیت‌های جمعی؛ تلفات وسیع انسانی را به‌همراه خواهد داشت».

در این باره نیز مصطفی معین، رییس شورای‌عالی سازمان نظام پزشکی، گفته بود که  موارد تشخیص داده شده بیماری و بستری شدن‌ها همچنان ادامه دارد و در حال افزایش است و ایران هنوز در نقطه اوج شیوع کرونا قرار داریم.