علیرغم تلاش سپاه پاسداران برای کنترل کردن آئین خاکسپاری پیکرها، شعارهای زیادی علیه حکومت شنیده شد

در شهرهای دیگر مثل قم، همدان، زنجان، ملایر، سبزوار، تفت یزد و گرگان، بر اساس تصاویری که در رسانه‌های داخلی ایران منتشر شده، نیروهای سپاه پاسداران در مراسم تشییع پیکر قربانیان هواپیمای اوکراینی به شکل گسترده‌ای حاضر بودند

از گزارش هایی که از تهران رسید، چنین بر می آید که  نیروهای سپاه پاسداران با تدابیر شدید امنیتی تلاش کردند تا  مراسم تشییع پیکر قربانیان هواپیمای اوکراین؛ را کنترل کنند .اما خانواده های انان در اعتراض به کشته شدن عزیزانشان شعارهایی در محکوم دانستن حکومتی سر دادند.

بر اساس گزارش رسانه های اجتماعی از ایران در مراسم تشییع پیکر برخی از قربانیان هواپیمای منهدم‌شده اوکراین، در چند شهر ایران، با وجود حضور سنگین نیروهای سپاه پاسداران، یگان‌های ویژه و بسیج، شرکت‌کنندگان شعارهایی علیه جمهوری اسلامی سر دادند.

تصاویر و ویدیوهایی که منتشر شده  در رسانه‌های اجتماعی نشان می دهد که ، در اصفهان، و سنندج شرکت‌کنندگان در مراسم خاکسپاری چند نفر از این قربانیان شعار «بی‌شرف‌، بی‌شرف»‌ و مرگ بر دیکتاتور سر دادند.

برخی  از کاربران در توییتر،نیز نوشته اند  ماموران امنیتی با پخش قرآن از بلندگو با صدای بلند سعی می‌کردند مانع شنیده شدن شعار جمعیت شوند و لباس شخصی‌های حاضر در مراسم همزمان با شعارهای ضدحکومتی، صلوات می‌فرستادند.

در سنندج نیز حاضران در مراسم خاکسپاری آیدا فرزانه و آروین مرتب، دو نفر از جان‌باختگان واقعه ساقط شدن این هواپیما، به فارسی و کردی شعارهایی مثل «مادر برای فرزند دلبندت گریه نکن، روزی انتقامش را خواهیم گرفت»، «مرگ بر دیکتاتور»، «خامنه‌ای قاتله، ولایتش باطله»، «مرگ بر روحانی»، «نخبه‌هامون رو کشتند، آخوند به جاش گذاشتند» و «کشته ندادیم که سازش کنیم، رهبر الدنگ رو ستایش کنیم» فریاد زدند.

در شهرهای دیگر مثل قم، همدان، زنجان، ملایر، سبزوار، تفت یزد و گرگان، بر اساس تصاویری که در رسانه‌های داخلی ایران منتشر شده، نیروهای سپاه پاسداران در مراسم تشییع پیکر قربانیان هواپیمای اوکراینی به شکل گسترده‌ای حاضر بودند.

خبرگزاری ایسنا نوشت : همزمان با مراسم تشیع کشته شدگان در قم  دانشجویان بسیجی در مراسم تشییع پیکر چند تن از کشته‌شدگان «حضور پررنگ» داشتند و با نوشتن طومار و جمع‌آوری امضا از سپاه پاسداران حمایت کردند.

در ادامه این گزارش امده است که  دانشجویان بسیجی «در اقدامی ‌پرچم آمریکا و اسرائیل را روی زمین جلوی پای تشییع‌کنندگان انداختند تا بر روی آن راه بروند».که با ممانعت انان مواجه شدند .

کاربری در فضای اجتماعی نوشته  «با خودروی ضد شورش جنازه کسانی که خودتون کشتین رو تشییع می‌کنید؟» کاربر دیگری هم با اشاره به نیروهای سپاه پاسداران که با لباس نظامی خود حاضر شده بودند، نوشت: «تشییع جنازه شهدا جزو ماموریته!»

یک کاربر دیگر در حساب توییترش گفت: «خدا رو شکر از لحاظ دزدی هیچ‌جور در مضیقه نیستیم. دزد تابوت و تشییع جنازه هم داریم.»

2 دیدگاه‌

  1. امیدوارم که پرچم خون الود جمهوری اشغالگر اسلامی را دیگر به دور تابوتهای جانباختگان ایرانی نبندند.

  2. برخلاف ادعای مقامات دلیل محکمی وجود دارد که ثابت میکند شخص روحانی و دولت از اولین ساعت در جریان کامل سرنگونی هواپیما توسط موشک سپاه بوده اند و عامدانه به مردم دروغ گفته اند.
    زیرا رییس سازمان هواپیمایی تنها ساعتی پس از این فاجعه بطور رسمی (و برخلاف رویه معمول) اعلام کرد که جعبه سیاه را به خارج از ایران نمیفرستیم و خود ما بدون نیاز به کارشناسان خارجی در این زمینه تحقیق میکنیم.
    جالب است بدانید که هنوزهم رژیم (پس از پذیرش سرنگون نمودن هواپیما) از تحویل جعبه سیاه به طرف ثالث (حتی کشور دوست و برادر فرانسه) خود داری میکند و کارشکنی رژیم در این زمینه به مشکل بزرگی برای اوکراین و کانادا تبدیل شده است.
    براستی چه مکالماتی در جعبه سیاه ثبت شده که رژیم بشدت از افشای آن نگران است؟
    احتمالا مکالمات مرکز پدافند و برج کنترل که ثابت میکند پس از اصابت موشک اول و با آگاهی کامل از اینکه چه چیزی را زده اند موشک دوم را شلیک کرده اند تا کار تمام شود.

Comments are closed.