علیرغم تکذیب ها، نماینده مجلس از بازداشت معاون پیشین آخوند آملی لاریجانی خبر داد

اکبر طبری (سمت چپ) در کنار صادق لاریجانی (سمت راست) رئیس پیشین قوه قضائیه

علیرغم همه تکذیب ها، یکی از نمایندگان مجلس همچنان می گوید که اکبر طبری چهره جنجالی قوه قضاییه و معاون آخوند صادق آملی لاریجانی در بازداشت به سر می برد.

حسن نوروزی، نماینده و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: چند روز پیش آقای طبری بازداشت شده است.

او از بیان علت بازداشت خودداری کرد.

اکبر طبری در زمان ریاست آخوند صادق آملی‌لاریجانی بر دستگاه قضا، معاونت اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه را بر عهده داشت که به  همراه آخوند صادق آملی ‌لاریجانی به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته بود .

علیرضا زاکانی، نماینده اصولگرای مجلس پیشتر  در توییترش نوشته بود : «پیرامون آقای طبری و نقش مخرب آن در قوه قضائیه صحبت کردم که از دفتر لاریجانی تکذیب شد و تأکید نمودند که ایشان برخی موارد را بررسی کرده و حکم به سلامت آقای طبری داده‌اند، مشفقانه به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام می گویم که  اشتباه می‌کند و تا دیر نشده از او تبری جوید».

آخوند صادق آملی ‌لاریجانی رئیس قوه قضاییه پیشین هم خود مستقلاً آنها را بررسی و خلاف بودن آنها برای وی محرز شده بود.

آخوند ابراهیم رئیسی بعد از ریاست قوه قضائیه  به سرعت طبری را از قوه قضائیه کنار گذاشت و با صدور حکمی، یوسف باقری را به‌جای طبری، به‌عنوان سرپرست معاونت اجرائی حوزه ریاست قوه قضائیه منصوب کرد.

رئیسی پیشتر گفته بود که  قوه قضائیه از گزارش‌های مردمی درباره فساد حمایت می‌کند و کسانی که خبر از فساد دهند، تشویق می‌شوند.

2 دیدگاه‌

  1. وقتی یه عده دزد و قاتل و جانی همه با هم دست شون توی یه کاسه هست نباید هم دکه که معاونتش از بیشرف ترین افراد قوه غذایه ( قوه قضائیه ایران بیشتر ب هامین غذا سر و کار دارد )

Comments are closed.