علی اکبر صالحی خواستار سرعت بخشیدن تلاش های اتحادیه اروپا جهت نجات توافق اتمی شد

اتحادیه اروپا که از طرف‌های توافق برجام است  با خروج از این توافق مخالفت کرده وبه دنبال راه ها ای برای سرپا نگاه داشتن این توافق است

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی دوشنبه خواستار سرعت بخشیدن به تلاش های اتحادیه اروپا جهت نجات توافق هسته ای با ایران شد.

به گزارش خبرگزاری آلمان صالحی این مطلب را روز دوشنبه دیروز در سخنرانی خود در شصت و دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی بیان کرد.

معاون رئیس جمهوری ایران در این سخنرانی با اشاره به تحولات و رایزنی‌های بین ایران و اتحادیه اروپا در زمینه آینده برجام گفت با وجود روحیه بخش بودن این تحولات ولی ضروری است که این گام‌ها با اقدامات محکم تری تکمیل شود و رهیافت اقدامات تدریجی مکانیزم مناسبی در پاسخ به شرایط سیاست لجبازانه آمریکا در تضعیف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد نیست.

وی ابراز امیدواری کرد که فرایند رسیدن به نتیجه گیری وسیع‌تر در رابطه با برنامه هسته ای ایران را تسریع کرد.

قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که پس از  توافق هسته ای وین صادر شد از ایران خواسته است که از توسعه موشک‌های بالستیک که قابلیت حمل کلاهک هسته ای داشته باشند خودداری کند.

مقام‌های ایالات متحده همواره ادامه برنامه موشکی جمهوری اسلامی را مغایر با روح برجام دانسته و خواستار خروج دیگر طرفهای توافق برجام از این توافق شدند.

اتحادیه اروپا که از طرف‌های توافق برجام است  با خروج از این توافق مخالفت کرده وبه دنبال راه ها ای برای سرپا نگاه داشتن این توافق است.

صالحی می گوید اقدامات اروپا برای حفظ برجام کافی نیست.

ظریف وزیر خارجه و صالحی تهدید کردند جمهوری اسلامی در این شرایط دست به غنی‌سازی بالای اورانیوم خواهد زد که خود به معنی باطل کردن برجام است.

ولی اروپایی ها در مقابل ابرقدرت جهان یعنی آمریکا  ناتوان است و قادر به رقابت با ایالات متحده نیستند و حکومت اسلامی اگر چشم امید به اروپا دوخته  روی باد آشیانه می سازد.

یک دیدگاه

Comments are closed.