علی خامنه‌ای تهدید کرد که رژیم ایران از آمریکا به سختی انتقام خواهد گرفت؛ آیا جنگ ایران و آمریکا در راه است؟

دستور کشتن قاسم سلیمانی را شخص پرزیدنت ترامپ صادر کرده است

به دنبال انتشار واکنش‌های خشم آلود فرماندهان سپاه پاسداران و سیاستمداران حکومت اسلامی ایران نسبت به هلاک شدن قاسم سلیمانی در فرودگاه بین المللی بغداد، که ایالات متحده انجام آن را به عهده گرفته است، تحلیلگران اکنون به این پرسش می‌پردازند که آیا رژیم ایران، این بار به صورت علنی وارد یک نبرد نظامی با ایالات متحده خواهد شد، و یا همچنان به تعرض های نیابتی در عراق و اماکن دیگر خواهد پرداخت.

علی خامنه‌ای در پیامی که از جانب دفتر او انتشار یافت، هشدار داد که رژیم ایران نسبت به این رویداد انتقام سختی خواهد گرفت. در این پیام، عملیات نظامی فتنه گرانه‌ای را که قاسم سلیمانی در طول سال های اخیر در منطقه انجام داده و باعث قتل هزاران انسان گردیده، مورد تحسین قرار داد و از جمله نوشت:
«سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه‌ی شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیه‌الله‌ارواحناه‌فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض میکنم».

خامنه ای در پیام خود نوشت: “انتقام سختی در انتظار جنایتکاران است”، ولی به صراحت ننوشت که چه کسی یا حکومتی اجرا کننده این عمل انتقامی خواهد بود و آیا رژیم ایران، این بار به صورت مستقیم عمل خواهد کرد.

سپاهی محسن رضایی که در گذشته، خود فرمانده سپاه پاسداران بوده، در مقام دبیر شورایعالی امنیت ملی، امروز (آدینه) به خبرنگاران گفت که رژیم ایران در برابر این “عمل تروریستی” آمریکا ساکت نخواهد نشست و انتقام خون قاسم سلیمانی گرفته خواهد شد.

محمد جواد ظریف نیز در نخستین واکنش خود در یک پیام توییتری نوشت: «اقدام خبیثانه آمریکا در ترور سردار سلیمانی، درخت مقاومت را تنومندتر خواهد کرد».

تا کنون تمام عملیات‌های تهاجمی رژیم ایران علیه ایالات متحده و منافع کشورهای متحد آمریکا در منطقه، به صورت نیابتی بوده است. در همه موارد، رژیم ایران هرگونه دخالتی در این عملیات را که از جمله شامل آسیب رساندن به نفتکش‌ها و بمباران تاسیسات نفتی عربستان بوده، تکذیب کرده و مسؤولیتی به عهده نگرفته است. ولی در واکنش به قتل سلیمانی، بعید می نماید که اگر اقدامی صورت گیرد، رژیم ایران بکوشد مسئولیت خویش را پنهان سازد.

پرزیدنت ترامپ در نخستین روزی که افراد “کتائب حزب‌الله” به سرکردگی ابو مهدی المهندس ساختمان سفارت آمریکا در بغداد را محاصره کردند، هشدار داد که اگر به جان افراد آمریکایی و یا اماکن آن‌ها آسیبی وارد شود، ایالات متحده سخت انتقام خواهد گرفت.

به گفته کارشناسان نظامی، ایالات متحده نه تنها پنج قرارگاه “کتائب حزب‌الله” در خاک عراق و سوریه را هدف قرار داده و حدود هفتاد تن افراد وابسته به رژیم ایران را کشته یا زخمی ساخته است، بلکه بزرگترین مقام نظامی حکومت ایران را که مسئول عملیات نظامی در خاورمیانه بوده، به هلاکت رسانده و سرکرده یک گروه تروریستی وابسته به حکومت ایران را نیز کشته است و رژیم نمی تواند ساکت بنشیند، و یا این بار، عملیات انتقام جویانه خود را از طریق عوامل وابسته به خود انجام دهد.

در این ارزیابی آمده است که احتمال می رود رژیم ایران، این بار به صورت علنی و مستقیم رفتار کند – که چنین واکنشی ممکن است موجب آغاز یک درگیری مسلحانه بین آمریکا و ایران گردد و سرنوشت رژیم را در منطقه رقم بزند.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل می‌گوید که اگر رژیم ایران به یک واکنش علنی دست بزند و مسئولیت آن را نیز به عهده بگیرد، واکنش آمریکا ممکن است انجام عملیات جنگی مستقیم، این بار در خاک ایران باشد که ممکن است سرآغاز یک جنگ تمام عیار شود.

رادیو پیام اسرائیل چند ماه پیش از قول منابع آگاه در تهران گزارش داده بود که جناحی در حکومت اسلامی قصد دارد قاسم سلیمانی را به عنوان رئیس جمهوری آینده ایران مطرح سازد.

 

2 دیدگاه‌

 1. دونالد ترامپ متشکریم از پاسخ به کشتار حداقل ۲۰۰۰ نفر از جوانان پاک وبیگناه ایرانی توسط شلیک مستقیم سپاه پاسداران به سرشان در تظاهرات مسالمت آمیزآبانماه ۱۳۹۸ شمسی. یکنفر به ۲۰۰۰ نفر. عدالت اجرا شد. درضمن علی خامنه ای توخیلی غلط میکنی که ملت وکشور ایران را با ندانم کاری وسیاه کاری و قدرت طلبی وپوک مغزی ات به جنگ وخون ریزی بیشتر سوق بدهی. خدا تو یک سرطان منطقه را هرچی زودتر نابود کند وبه درک واصل نماید تا ملتهای دنیا یک نفس راحتی بکشند.

 2. آخوند
  با پخش صیغه ها و حوری ها میان ارازل و اوباش آخوندپرست سفارتخانه های آمریکا را به آتش کشید
  با پخش بمب کنار جاده ای و غیرجاده ای میان مفتی پرست ها سربازان آمریکایی و روسی را کشت
  و از ابتدا به دنبال نابودی اسرائیل و آمریکا وآخوندپرست کردن جهان بود و انتقام گرفتن برای بی گناهان و برای آخوند امری بی معنا خواهد بود
  اما اکنون
  یکی از بزرگترین دلایل تحریم برداشته شده است و بهترین فرصت برای خامنه ای است تا مرگ سلیمانی بی سر و پا را تبدیل به جشن از میان برداشتن تحریم ها نماید

Comments are closed.