علی خامنه‌ای: گذشت زمان هرگز نخواهد توانست یاد کشته شدگان جنگ فراموش شود

علی خامنه ای در پیامی به‌مناسبت سالروز جنگ هشت ساله ایران با عراق گفت: گذشت زمان نتوانسته و هرگز نخواهد توانست یاد جوانانی که شهید شدند را از خاطر ملت ایران بزداید.

خامنه ای به مناسبت جنگ ۸ ساله ایران با عراق از شهیدان می گوید  به جای آنکه از ریشه های جنگ و پیامدهای ان و تلفات سنگین انسانی و نوشیدن جام زهر توسط خمینی و بی نتیجه ماندن این فاجعه خونین سخن بگوید . او مرتبا به دلسوزی نسبت به شهیدان جنگ می پردازد .

او درحالی این سخنان را بیان می کند که در ان زمان میشد جنگ را که بیش از میلیاردها دلار خسارت، صدها هزار تن کشته و هزاران نفر آواره و بی خانمان و شمار زیادی نیز مجروح، مفقود و اسیر شدند را زودتر از ۸ سال پایان دهند.

روح الله خمینی با شعار راه قدس از کربلا می گذرد به این جنگ ادامه داد ، با این تصور باطل که بتواند عراق را اشغال کند و از طریق سوریه نیروی نظامی به مرزهای اسرائیل برساند تا این کشور را نابود کند . اما سرانجام خمینی پس از هشت سال جنگ بی حاصل بالاخره ناچار شد جام زهر را سر کشد

ارزیابی شده که در جنگ ۸ ساله بیش از ۸۰۰ هزار نفر معلول شدند که حکومت از پرداخت مستمری به اکثر آنان اهمال کرده و تاکنون شمار زیادی از آنان دست به خودکشی زده اند.