علی خامنه ای، از ترس ابتلا به کورونا،بدون حضور جمعیت و مقام‌های عالی برای حسین عزاداری کرد

انتشار تصویری از علی خامنه ای در سایت دفتر حفظ و نشر آثار خامنه‌ای که در سالن خالی محل ملاقات‌های عمومی خانه‌اش به نام ‘حسینیه امام خمینی ‘ تنها نشسته است.با واکنش زیادی در شبکه های اجتماعی روبرو شده است.

حکومت به شدت از حضور خامنه ای در بین مردم و مقامات خود نگران است و هراس دارد که نکند رهبر مبتلا شود . به همین دلیل  برای اجرای مراسم عزاداری به هیچکس اجازه ورود به حسینیه خمینی را ندادند

در همان حال که نیروهای بیت رهبری اجازه ورود هیچ کس را به این مکان ندادند و محیط را کاملا سالم نگه داشتند تا خامنه ای در امنیت و آرامش به عزاداری خود بپردازد،  روحانیون تندرو در ایران  مشغول برگزاری مراسم عزاداری  در تکایا و حسینیه ها بوده و بدون رعایت دستورات بهداشتی با حضور حداکثری آنرا اجرا می کنند

برخی از آنان ادعا می کنند که  ذکر مصیبت ویروس کورونا را دور می سازد اما شماری از مسئولان  بهداشتی این نوع تفکر را رد کرده و اعلام کردند:  تجمع مردم خطرناک است و دستورالعمل های بهداشتی نمی‌تواند به طور کامل مانع سرایت ویروس کورونا شود.

دفتر علی خامنه‌ای پیشتر اعلام کرده بود که امسال به دلیل شیوع کرونا، مراسم محرم در بیت او بدون حضور جمعیت برگزار می‌شود. در حالی که سال‌های گذشته شمار زیادی از مقام‌های عالی‌رتبه در مراسم عزاداری بیت رهبر ایران حضور داشتند.

از زمان شیوع کرونا در ایران، چند ماه است که دیدارهای عمومی خامنه‌ای لغو شده است.

 

کاربران در شبکه های اجتماعی نوشته اند: از پول بیت المال: عزاداری اختصاصی در حسینیه اختصاصی با مداح اختصاصی برای یک نفر!حتی از خانواده خودش دوری میکند تا به ویروس چینی کرونا مبتلا نشود.