علی خامنه ای برای کم اهمیت جلوه دادن فاجعه کورونا در ایران، فرهنگ غرب را تخطنه کرد و به “بی عدالتی” متهم ساخت

علی خامنه ای در یک سخنرانی تلویزیونی که از ترس ابتلا به بیماری کورونا، بدون حضور افراد برگزار شد، از یک سو به تملق گویی از ملت ایران در برابر این ویروس پرداخت و همزمان با انتقادهای شدید از کشورهای غربی، کوشید آن ها را تحقیر کند و از وجود ظلم و بی عدالتی در فرهنگ غرب سخن گفت و ادعا کرد که آن ها در فقر و اختلاف طبقاتی و فساد اخلاقی و اجتماعی به سر می برند و از شیوه های عدالت خواهانه اسلام به دور هستند. خامنه ای ضمن آن که تاکید کرد فاجعه هایی بسیار بیشتر و بزرگتر از کورونا در جهان اتفاق افتاده و این بیماری اهمیت چندانی در برابر آن ها ندارد، از مردم ایران خواست که از نظر مالی به هم کمک کنند و دست یکدیگر را بگیرند. این درخواست کمک در حالی مطرح می شود که ایران تا پیش از انقلاب یک کشور ثروتمند بود و درآمد سرانه به چندین برابر امروز می رسید.

در همان حال که همگان تایید می کنند که مردم به دستورات حکومت برای خودداری از سفر و فاصله گذاری اجتماعی بی اعتنایی کرده اند، زیرا به سخنان رهبران رژیم و آمار ارائه شده هیچ اعتقادی ندارند، علی خامنه ای در نطق امروز خود گفت: «در جریان مسئله کرونا، مردم ایران خوش درخشیدند». او در عین حال از فداکاری و جانفشانی پزشکان و پرستاران و تیم های درمانی ایران به گرمی سپاسگزاری کرد و در همان حال به تمجید از سپاه پاسداران و دیگر نیروهای مسلح رژیم پرداخت که به گفته او «در مبارزه با کورونا بسیج شده بودند و به مردم خدمت کردند».

در حالی که حتی خود مقامات ردیف اول رژیم تایید می کنند که عملکرد حکومت در رسیدگی به این بیماری با بی کفایتی و هرج و مرج و حتی ظلم و بی عدالتی انجام شده، و پنهان کاری های حکومت باعث افزایش تعداد قربانیان گردیده، و اکنون نیز می خواهند سیاست خطرناکی را در مورد بازگشت به کار عادی در پیش گیرند، خامنه ای ادعا کرد که حکومت، در این زمینه بسیار خوب رفتار کرده است.

رهبر حکومت اسلامی ایران در عین حال کوشید فاجعه شیوع کرونا در سراسر جهان را کم اهمیت جلوه دهد و یادآور شد که شمار قربانیان در دو جنگ جهانی اول و دوم و مصیبت های دیگر، بسیار بالاتر از قربانیان کرونا تا کنون بوده است.

علی خامنه ای در این زمینه گفت: «کرونا مشکل بزرگی برای بشریت است، اما این مشکل در قیاس با بسیاری از مشکلات، چیز کوچکی است و دنیا در گذشته مشکلات بزرگتری داشته است».

خامنه ای همچنین کوشید ملت های غربی را وحشی معرفی کند و یادآور شد که مردمان چگونه برای خرید مایحتاج، به فروشگاه ها هجوم آوردند و دولت ها برای خرید وسایل پزشکی به نوعی رقابت جدل آمیز پرداختند. ولی آگاهان می گویند که هجوم به فروشگاه ها برای تامین آذوقه امری است که در همه کشورها اتفاق افتاد و به فرهنگ غرب ارتباطی ندارد.

او همچنین کشورهای غربی را بی آن که از آنها نام برد، متهم ساخت که سلاح شیمیایی در اختیار ارتش صدام حسین قرار دادند که در جنگ هشت ساله با ایران از آن استفاده کرد. این ادعا در حالی مطرح می شود که نهادی در سازمان ملل رسما ارتش بشار اسد در سوریه را به کاربرد سلاح شیمیایی علیه خود مردم آن کشور متهم می سازد که بی تردید رژیم ایران نیز با حمایت از بشار اسد، در این جنایت سهیم است.

خامنه ای از ایرانیانی که امکان مالی دارند خواستار شد به مستمندان یاری رسانند، ولی دستور نداد که «ستاد اجرایی فرمان امام»، «آستان قدس رضوی» و «بنیاد مستضعفان»، بخشی از امکانات کلان مالی خود را صرف کمک به مردم کنند. در برخی ارزیابی ها آمده است که ثروت بیت رهبری، دست کم به نود میلیارد دلار می رسد.

او برای کم اهمیت جلوه دادن پیشرفت فقر در ایران، که در گذشته یک کشور ثروتمند محسوب می گردید، از جمله گفت: «بشر با این همه پیشرفت علمی دچار فقر و بیماری و گناه و بی عدالتی است». این سخنان در تضاد با واقعیات جهانی قرار دارد و در بسیاری از کشورها درآمد سرانه مرتبا بالا می رود و مردم از رفاه بیشتری برخوردار می شوند و بیماری کاهش می یابد و بر طول عمر مردمان افزوده می شود. ولی در حکومت اسلامی این روند کاملا معکوس است.

علی خامنه ای علم را یک پدیده منفی دانست که باید از آن دوری جست و در توضیح نظر خود گفت: «امروز بی عدالتی در دنیا، از پیشرفت علمی تغذیه می کند و علم در خدمت بی عدالتی و جنگ افروزی است».

این ادعا در حالی مطرح می شود که تنها حکومت ایران است که با بهره گیری از علم، به تولید موشک و تلاش برای ساخت بمب اتم تلاش می کند و هرگز علم را در راه خدمت به مردم به کار نگرفته است.

همچنین از هنگام به روی کار آمدن رژیم کنونی، بی عدالتی در یران، سرکوب مردم، به زندان انداختن تلاشگران به زندان، تجاوز به زنان، فحشا و اعتیاد به اوج رسیده و مردم مرفه پیشین ایران، به انسانهایی مستمند و نیازمند مبدل شده اند.

2 دیدگاه‌

  1. خامنه ای در این سخن رانی ش یک بار دیگه از کلیدواژه ی «جهش در تولید» استفاده کرد. هیچ تردیدی ندارم که این کلید واژه به تولید بمب اتمی اشاره داره و نه جهش در حوزه ی تولیدات صنعتی. یعنی او می خواهد امسال رژیم به هر شکلی شده به تولید بمب اتمی دست پیدا کنه تا با اون بقای عمر ننگین رژیم اسلامی در ایران تضمین بشه. چشم اندازی بسیار هولناک برای مردم ایران و جهان.

Comments are closed.