علی خامنه ای به زوج های جوان: «اسلام را ترویج دهید و فرزندان بیشتری به دنیا آورید!»

در شرایطی که در ایران به دلیل فقر ، بیکاری و بحران اقتصادی نرخ فرزندآوری به شدت  پایین امده است علی خامنه ای با اشاره به ‘آمار آمریکا’ خواهان افزایش جمعیت ایران شده است.

علی خامنه ای ، در دیدار با گروهی از زوج های جوان گفت:  در آمریکا هر خانواده ۱۵ تا ۲۰ بچه دارد، وکسی با این کار مخالف نیست.اما نمیدانم چرا مسئولین میانی کشور درست عمل نمی کنند.و برای فرزند آوری محدودیت قائل می شوند باید جمعیت اسلامی ایران افزایش یابد.

خامنه ای گفت: عدد ملّت مسلمان – حالا در یک کشور اسلامی مثل کشور ایران یا در فضای اسلامی مثل امت اسلامی- باید تعداد فرزندان زیاد باشد،ما  برای حفظ اسلام و جهان اسلام به فرزندان صالح نیاز داریم .

برخی از منابع خبری در ایران گفته اند برخلاف گذشته تصمیم به بچه دار شدن در ایران با توجه به نبود کار، امنیت اجتماعی، فقر، تورم بالای اجاره مسکن و هزینه های بالای نگهداری برای یک فرزند این امر به پدیده ای بسیار پیچیده تبدیل شده است، و بسیاری از زوج های جوان در ایران از هزینه های تشکیل خانواده و فرزندآوری و مراحل پرورش او واهمه دارند .و در بسیاری از موارد هم آنان به صورت ازدواج سفید با هم زندگی می کنند و مایل به فرزندآوری نیستند.

خامنه ای افزود:  امروز در دنیا آن کشورهایی که جمعیّت‌های زیادی دارند، به برکت آن به خیلی امکانات دست یافته‌اند؛ چین یک نمونه‌ است، هند یک نمونه‌ است؛ با اینکه مشکلاتی هم دارند امّا در عین حال خود این جمعیّت زیاد به عنوان یک ارزش اجتماعی، ارزش سیاسی، یک ارزش بین‌المللی برای آنها توانسته موفّقیّتهایی را به وجود بیاورد.

در کشور چین در گذشته هر خانواده تنها می توانست یک فرزند داشته باشد اما اخیرا به آنان اجازه دو فرزند را  داده اند.

بحران‌های شدید اقتصادی و مشکلاتی که در حال حاضر در ایران وجود دارد  مانع فرزندآوری خانواده ها شده است . از یک سو بحران‌های فزاینده بین‌المللی و وجود فقر روز افزون و بیکاری و تورم و خطر جنگ و قحطی و گرسنگی است که ممکن است همین جمعیت موجود را هم از پا درآورد.و از سوی دیگر بحران‌ها و چالش‌های زیست‌محیطی است که حتی ظرفیت زیستی فضاهای محدود قابل زیست در جغرافیای ایران را در معرض خطر قرار داده است. خانواده های ایرانی از مسئله ای به نام فرزندآوری وحشت دارند ؟

آیت الله خامنه ای گفت: « شما ببینید، در بعضی از کشورهای غربی، مثلا در آمریکا، خانواده‌ای پانزده تا بچه دارند، بیست تا بچه دارند و از این قبیل، تشویق هم می شوند و هیچ کس مذمتشان نمیکند. امّا نوبت به کشور ما که می رسد، این طرف قضیه تشویق می شود،یعنی کم‌فرزندی و مانند اینها».

بنا بر آمار رسمی دولت آمریکا، متوسط تعداد اعضای خانوار در آمریکا در سال گذشته  ۳.۴ بوده است. یعنی هر خانواده ۱.۹ فرزند دارد. در ایران حدود ۶۰ سال پیش هر زن در طول دوران باروری اش هفت فرزند داشت اما این عدد حالا به حدود ۱.۷رسیده است.

در حالیکه  پیمانه شهرهای ایران همه پر شده‌اند و  مسکن گران شده است . حتی در حاشیه‌ها و سکونت‌گاه‌های غیررسمی هم جای سوزن انداختن نیست. آب کم است یا به تعبیری نیست. غذا گران است و کارخانه ها تعطیل ‌، چرخ کشاورزی نه برای تامین غذا که از سر تعارف می‌چرخد، بلکه بحران را به عقب‌ بیندازد.و اقتصاد ایران دچار رکود و فلج شده است و در شرایطی که بیش از همیشه وابسته به نفت اما  تاثیر پول نفت کمتر از همیشه بر اقتصاد ایران، علی خامنه ای ۶ سال پیش نیز گفته بود که جمعیت ایران باید به جای ۷۵ میلیون نفر، دست کم ۱۵۰ میلیون نفر باشد.اما نگفته بود که چگونه می توان آنان را تامین کرد.

3 دیدگاه‌

 1. آیت الشیطان خامنه ایی فردی سادیسمی و روانی است. اینکه در کشورهایی چون ایالات متحده خانواده ایی حتی بالای ده فرزند دارند، در کنارش در کشوری زندگی می کنند که دولت و مقامات در تلاش برای ایجاد بسترهای هر روزافزون رشت و خلاقیت و انسانیت هستند. این پر جمعیتی در کشوری که مقام عالی اش ، شیطان زاده سادیسمی است که عده ایی دزد و جنایت کار مانند خود را دور خود جمع کرده ، توجیه پذیر نمی باشد.به امید نابودی خامنه ایی شیطان ، و جنایتکاران طرفدارش

 2. درود بر اسراییل ،ازنگاه یک آخوند ،موضوع ” جمعیت”مسئله بسیار ساده ایی است که فقط به “مواد اولیه ” احتیاج دارد که عبارت است از: یک زن ویک مرد که بواسطه یک آخوند محرم شده اند ، وسپس میتوانند به هر تعداد که بخواهند بچه دار شوند ،البته هرچه بیشتر بهتر،و در این جا هرگز به تربیت وآموزش وتوانایی والدین برای پرورش و نگهداری کودک و هزینه های آن وحتی آمادگی روانی والدین وافسردگی پس از زایمان و…توجهی نمیشود .این رژیم آخوندی زنان را مانند یک برده میداند که اگر به او دستور فرزندآوری داده شود بلافاصله وبدون هیچ ” اما واگری” باید اطاعت کند ،حال این دستوراز رهبر باشد دیگر جای هیچ بحثی نمی ماند .در ایران کنونی ((( زن به قول قدیمی ها مانند “” چوب دوسر طلایی”” است که هم از طرف شوهر وخانواده شوهر و هم از طرف حکومت گزیده میشود و برای هردو طرف هم بی ارزش است))).حال این پرسش مطرح میشود که یک زنی که در خودش احساس شخصیت نکند و تعادل روانی هم نداشته باشد و علاوه بر نیازهای مالی و رفاهی ،نگهداری فرزند هم به ان اضافه شود ؛ آیا میتواند فرزند سالم و مفیدی برای آینده پرورش دهد؟؟!! بخصوص در شرایط امروز ایران که ** همه انسانهای تحصیلکرده و باهوش وآزادی خواه قصد خارج شدن از کشور را دارند واگر شرایطش را نداشته باشند حداقل آرزوی ترک ایران را در سر دارند و تو خود بخوان حدیث مفصل از این داستان .با آرزوی براندازی آخوندها و رژیم تروریستی ایران ،جاوید اسراییل وپاینده ایران

 3. جناب رهبر
  اسلامی که پیروانش فقیران مفلوک باشند به چه درد میخورد؟ میخواهید بعنوان نیروهای انتحاری از ایشان استفاده کنید؟
  معلوم است اصلا خبر ندارید جوانان مملکتمان بدلیل فقر و بیکاری دیگر به ازدواج فکر نمیکنند.
  دختران و پسران مجردی که از مرز ۳۵ و ۴۰ رد کرده اند بسیارند.
  پیروان دزد و اختلاس گر و قاچاق چی و رانت خوار شما دیگر چیزی برای مردم باقی نگذاشته اند.
  به کشورهای همسایه بروید و دختران ایرانی را در مراکز فساد جستجو کنید. این ارمغان دوران حکومت شماست.
  برای چه مردم را به فرزند آوری تشویق میکنید؟ مگر برای ایشان کار و رفاه فراهم کرده اید؟
  باور بفرمایید اگر همین امروز استعفا بدهید ، خدمت بزرگی به مسلمانان و هر ایرانی دیگری انجام داده اید.

Comments are closed.