علی خامنه ای در یک سخنرانی تلویزیونی “مستقیم”: کشورهای اسلامی از آمریکا نترسند و به جنگ آن بروند

خامنه ای افزود: در قرآن آمده است، باید  نعمت های الهی همچون ثروت و قدرت را برای آباد کردن زندگی انسان های دیگر و نجات نیازمندان و نیکی به همنوعان، بکار گرفت

علی خامنه ای که به علت نگرانی از ابتلا به کورونا، تحت تدابیر شدید بهداشتی است، در  یک برنامه  ظاهرا مستقیم تلویزیونی از راه دور گفت: “نترسیدن از آمریکا و محکم ایستادن در مقابل او”، از دستورهای مهم قرآن است و وضعیت امروز برخی دولت‌های اسلامی و تحقیر آنها به‌وسیله قدرت‌های ظالم نتیجه ترسیدن آنها از دشمنان اسلام است.

مراسم مذهبی به نام “محفل انس با قرآن” که همه ساله در نخستین روز از ماه رمضان در بیت رهبر جمهوری اسلامی  با حضور قاریان قرآن و شماری از مقام های حکومتی و جمعی از تماشاگران برگزار می شود.امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، قاریان و جمعیت حاضر در مصلای تهران جمع شدند و علی خامنه ای در مراسم شرکت و سخنرانی کرد.

این سخنرانی از طریق تماس از راه دور انجام شد و الان مدتی است که رهبر مسلمین جهان خود را قرنطینه کرده و همه سخنرانی هایش از راه دور است

علی  خامنه‌ای تنها راه نجات بشریت از ظلم، تبعیض، جنگ، ناامنی، لگدمال شدن ارزشها و حاکم شدن امنیت و سلامت و آسایش را عمل به دستورهای کاربردی قرآن دانسته  و گفت: اگر این قاعده‌سازی بر مبنای قدرت و پول و شهوت باشد، انسان از زندگی واقعی و اخروی بی‌نصیب خواهد ماند؛ اما اگر انسانها بنای زندگی خود را در دنیا براساس نیکی و حسنه قرار دهند، علاوه بر منافع دنیوی قطعاً به مقاصد واقعی و حقیقی زندگی نیز خواهند رسید.

خامنه ای افزود: در قرآن آمده است، باید  نعمت های الهی همچون ثروت و قدرت را برای آباد کردن زندگی انسان های دیگر و نجات نیازمندان و نیکی به همنوعان، بکار گرفت.

این درحالی است که شماری از مقام های سیاسی و فعالان اجتماعی در ایران بارها در انتقاد از علی خامنه ای نوشته بودند که باید نهادهای ثروتمند تحت فرمان رهبر جمهوری اسلامی به کمک مردم نیازمند ایران بیایند تا بتوانند خانواده ها یشان را نجات دهند.اما علی خامنه ای تاکنون در این باره اقدام و یا دستوری نداده است.

خامنه‌ای، پیروی نکردن از موضوعاتی را که نسبت به آنها شک و تردیدی  وجود ندارد، از جمله دستورهای قرآن خوانده و افزود:  یکی از مشکلات خبرنگاران در دنیا همین است یعنی  عمل نکردن به این دستور و تلاش برای شایعه پردازی و خبرسازی علیه دیگران .

رهبر جمهوری اسلامی گفت:  متاسفانه در داخل جامعه ما هم از این موارد به چشم می‌خورد.

خامنه‌ای افزود:  “پرهیز از اعتماد و گرایش به ظالمان”، “رعایت قسط و عدل و انصاف در زندگی” و “خیانت نکردن در امانت” در جامعه اسلامی مهم است و تأکید کرد که خیانت نکردن در امانت شامل مسئولیت هم می شود.

وی گفت: هراس از آمریکا نتایج تلخی را به بار خواهد آورد و ما در سال های گذشته در برخی دولت های خودمان مشاهده کردیم که ترس از آمریکا، آنها را دچار چه مشکلات سختی کرد.

علی خامنه ای تاکید کرد که مردم و مسلمانان و بویژه دولت های اسلامی و مسئولین تلاش کنند به دستورهای کاربردی قرآن  عمل کنند ، زیرا نسخه شفابخش مشکلات است.

خامنه ای گفت: در قرآن آمده است که به قارون نمیگفتند که هر چه را داری یا نداری دور بریز؛ می گفتند آنچه را داری وسیله قرار بده. پول و ثروت دنیا وسیله است، وسیله‌ی رسیدن به مقامات عالیه‌ی بشری و انسانی است، وسیله‌ی رسیدن به مقامات معنوی است؛ میتواند وسیله باشد. شما میتوانید با پول دنیا را آباد کنید، زندگی‌های انسانها را نجات بدهید، تبعیض را برطرف کنید، فقرا و ضعفا را از حالت فقر و ضعف بیرون بیاورید.

3 دیدگاه‌

  1. هیچ راهی به جز ایستادگی وجود نداره و واقعا کسانی که دل به امریکا و انگلیس یا روسیه خوش کردن نادانن .الان زمان اینه که کشورهای جهان شرقی که انگلیس بین همه اونها تفرقه انداخته با هم متحد شوند و یه واحد پولی واسه خودشون داشته باشن

  2. اگر صحبت از صلح بود اگر هشت سال جنگ نبود الان دو دولت تشکیل شده بود شاید هم اسراییل سرزمینهای ۱۹۶۷را به رسمیت شناخته بود ملتی با اقتصاد ضعیف آشفته ده میلیون آواره کشورهای دیگر

Comments are closed.