علی خامنه ای می گوید که چرا آمریکا می ترسد که به جای مذاکره، با ایران وارد جنگ شود


علی خامنه ای در سخنان امروز خود (چهارشنبه) به تحریک نظامی علیه ایالات متحده روی آورد و ادعا کرد که چون آمریکا از قدرت نظامی کوبنده رژیم ایران هراسناک است، می خواهد از طریق انجام گفتگوهای سیاسی موجب تضعیف رژیم ایران گردد.

خامنه ای که با گروهی از کارکنان دستگاه قضایی رژیم دیدار کرده بود، در این راستا گفت: «آمریکایی ها اکنون با وحشت از عوامل اقتدار ملت ایران، می ترسند جلو بیایند. بنابراین، می خواهند از طریق مذاکره، این اسلحه و عامل اقتدار را از دست ایران بگیرند تا هر بلایی می خواهند سر ملت ایران بیاورند».

اشاره خامنه ای به خروج ایالات متحده از برجام بود که بدنبال آن، از حکومت ایران می خواهد که برنامه های موشکی خود را نیز متوقف سازد و به برنامه های هسته ای باز نگردد و همچنین به دخالت نظامی در کشورهای همسایه پایان دهد و کمک به سازمان های ترور را متوقف سازد.

خامنه ای با لحن غرورآمیزی ادعا کرد که چون ایالات متحده از نظر نظامی خود را ضعیف تر از رژیم ایران می داند، به جای جنگ با این کشور، می خواهد از طریق مذاکرات سیاسی وارد شود.

رهبر حکومت اسلامی ایران، تا کنون به طور اصولی از ورود به مذاکرات با ایالات متحده روی گردانیده و اکنون آن کشور را تحریک می کند که اگر مرد میدان است، به ایران حمله کند.

این عمل تحریک آمیز خامنه ای، از دیدگاه برخی تحلیلگران، نشان خشم شدید او به خاطر آن است که پرزیدنت ترامپ شخص او و همچنین خاندانش را به تروریست پروری متهم ساخت و آن ها را در لیست تحریم ها قرار داد.

ایالات متحده بارها گفته است که می خواهد از طریق وارد آوردن فشارهای اقتصادی، رژیم ایران را به دور میز مذاکره باز گرداند تا بتوان پیمان بهتری امضا کرد که موجب پایان گیری عملیات تعرض آمیز رژیم ایران در منطقه باشد.

وزارت خارجه حکومت ایران ادعا کرده بود که پرزیدنت ترامپ با قرار دادن خامنه ای در فهرست ترور و تحریم، راه گفتگوهای دیپلماتیک را سد کرده است – و این در حالی که شخص خامنه ای همیشه هرنوع مذاکره ای را با ایالات متحده ممنوع ساخته و اکنون علنا رئیس جمهوری آمریکا را به صحنه زورآزمایی و جنگ دعوت می کند.

7 دیدگاه‌

 1. خوب از جان ومال مردم ایران مایه گذاشتن برای جنگ ویا فتنه گری کاری بسیار ساده برای رژیم پلید جمهوری اسلامی ایران میباشد. میگویند اگر ولی فقیه را دوست دارید ومطیع ایشان هستید پس فرامین وی را هم باید جامعه عمل بپوشانید واگر ایشان گفتند آماده جنگ شوید این مردم بدبخت وبیچاره گرفتار ایرانی است که باید پا به رکاب باشد ودرخط مقدم با دشمن ویا دشمهای فرضی بجگد وکشته شود و سرشان راهم کلاه بگذارند وبگویدن درراه خدا وجنگ با کفار شرکت کرده بودید وشهید شدید که فوزی عظیم است ولیکن اینگونه شهادتها وکشته شدنها برای رهبر ((حرام )) است.

  • آدم خودشو خاکشو به امریکا میفروش رهبر مال ایرانه ومنم ایرانی هستم اگه ترامپ ترسو نیس بچنگه

 2. گاسپاتین علی باید لطف کند و به ملت ایران که فقط وقت سختی ها بیاد آنان می افتد توضیح دهد: اولا این دستمال چیست مثل چاله میدونی ها دور گردنش می اندازد؟
  دوماً چطور شده با پوتین مذاکره حلال است و با ترامپ حرام؟
  سوما، ملت ایران ابرو دارد، چرا با دستمال چاله میدونی و کفش دمپایی در ملاقاتها حضور دارد؟ چهارما، زمان پادشاه فقید دلار هفتاد ریال بود، و برنج کیلویی سی ریال، چرا حالا دلار ۱۵۰۰۰۰ریال است و برنج کیلویی ۳۵۰۰۰۰ ریال؟
  گاسپاتین علیل، لطف کن همین سوالات را جواب بده و بیشتر از سوادت که چهارم دبستان است اظهار نظر نکن.
  با تشکر از هموطن عزیز جناب مناشه امیر و رادیو پیام اسراییل.

Comments are closed.