علی خامنه ای که واردات بهترین واکسن های جهانی را ممنوع کرد، اکنون علنا دستور ممنوعیت مسابقه با اسرائیل را صادر می کند

علی خامنه ای در دیدار با ورزشکاران مسابقات المپیاد معلولین که با چندین مدال طلا و نقره و برنز به کشور بازگشته اند، مسابقات موسوم به “پارا المپیک” پرده ها را به کلی کنار زد و اعلام داشت که ورزشکاران ایرانی حق ندارند با رقیبان اسرائیلی در مسابقات جهانی رویارو شوند. رهبر حکومت اسلامی ایران که سال گذشته با ممنوع ساختن ورود واکسن های فایزر و مدرنا و جانسون اند جانسون به ایران، مسئول مستقیم مرگ هزاران نفر ایرانی است، در همان حال که با دهن دریدگی، اسرائیل را “نسل کش” نامید، آن گروه ورزشکاران ایرانی را که به علت ممنوعیت های اعلام شده در رژیم، نمی توانند رشد کرده و به افتخارات جهانی دست یابند، “خائن و وطن فروش” نامید.

اشاره علی خامنه ای به ورزشکارانی مثل سعید مولایی بود که او را ناچار کردند برای آن که ناچار نشوند با رقیب اسرائیلی رویارویی کند، تن به شکست دهد و او را از رسیدن به مقام قهرمانی جهان بازداشت. ولی مولایی در اعتراض به این رفتار ظالمانه، از بازگشت به ایران خودداری ورزید، تابعیت مغولستان را پذیرفت و زیر پرچم آن در بازی های بین المللی شرکت کرد. اوبرای دهن کجی به رژیم سرکوبگر ایران، با افتخار به اسرائیل آمد و در مسابقات بین المللی تل آویو حضور یافت.

علی خامنه ای در دیدار با مدال آوران ایرانی در مسابقات پارا المپیک، از جمله گفت: «رژیم سفاک، نسل کش و نامشروع صهیونیستی  می خواهد برای خودش در صحنه بین المللی مشروعیت ایجاد کند». این ادعای خامنه ای در حالی مطرح می گردد که اسرائیل به عنوان عضو متساوی الحقوق جامعه بین المللی و سازمان ملل متحد، از نخستین روزی که استقلال دوباره خود را اعلام کرد، در همه فدراسیون های ورزشی جهان عضویت یافت و در همه آن ها فعالیت گسترده ای داشته و دارد. ولی این رژیم ایران است که با اسرائیلی ستیزی، می خواهد در جهان اسلام به مشروعیت برسد، ولی توسط همه روحانیون اهل تسنن مردود شناخته شده است.

این سخنان در حالی بیان می شود که هدف اصلی در برگزاری مسابقات جهانی، ایجاد دوستی و همکاری بین ملت های جهانی و کمک به برقراری آشتی  و همکاری بین همه کشورها می باشد.

در مسابقات بین المللی کسی حق ندارد با انگیزه های سیاسی، از مسابقه با  ورزشکاران یک کشور دیگر سر باز زند – در غیر اینصورت از ادامه شرکت در مسابقات بین المللی محروم خواهد شد.

ملت ایران در چند دهه اخیر، به علت این سیاست رژیم، بهای سنگینی در صحنه ورزش جهانی پرداخت کرده و بارها از جانب فدراسیون های جهانی به این خاطر تنبیه شده و اکنون هم با علنی شدن این سیاست رهبر رژیم، ایران ممکن است برای همیشه از عضویت در چندین فدراسیون ورزشی جهان محروم گردد.

علی خامنه ای در سخنان خود خطاب به ورزشکاران و مسئولان امور ورزشی در حکومت اسلامی گفت: «من، هم به مسئولان محترم ورزش و هم به خود ورزشکاران دستور می دهم که “منفعل” نشوند و از رقابت با رژیم صهیونیستی خودداری کنند».

این دستور در حالی صادر می شود که حتی ورزشکاران فلسطینی، در مسابقات محلی و بین المللی، با رقیبان اسرائیلی خود مسابقه داده و می دهند. معلوم نیست اگر رژیم ایران به حضور اسرائیل در مسابقات بین المللی اعتراض دارد، پس چرا در ابراز ناخرسندی خود، از کل شرکت در مسابقات رویگردان نیست.

فدراسیون های ورزشی ایران در طول سال های اخیر، برای آن که از فدراسیون های بین المللی ورزش اخراج نشوند، و در همان حال نمی توانسته اند از دستور رهبر حکومت سرپیچی کنند، به ورزشکاران ایرانی که قرار بود با اسرائیلی ها رویارو شوند دستور می دادند خود را به بیماری بزنند و یا ادعاهای دیگر، در چنین رقابتی شرکت نکنند و در همان حال مورد تنبیه فدراسیون بین المللی قرار نگیرند. ولی این دروغ پردازی ها و صحنه سازی های رژیم، در سال های اخیر موثر واقع نشده است.

این دستور خامنه ای، همانند ممنوعیت واکسن ها که موجب مرگ و میر گسترده در ایران گردید، باعث شده که شماری از ورزشکاران موفق ایرانی، برای آن که بتوانند به حرفه خود ادامه دهند و برای ایران زمین افتخار آور باشند، به ناچار وطن خود را ترک کرده و زیر پرچم کشورهای دیگر و یا به عنوان عضو تیم پناهجویان، در مسابقات بین المللی شرکت می جویند.

علی خامنه ای در مهرماه سه سال پیش، در واکنش به اعتراض شماری از ورزشکاران برجسته ایرانی، و در پاسخ به این ابراز نگرانی که ایران ممکن است از فدراسیون های بین المللی اخراج شود، از جمله گفت: «میادا، اگر شما دستور بگیرید که در فلان مسابقه شرکت نکنید، و اگر در فلان مسابقه حاضر نشوید، فلان فدراسیون بین المللی  از شما ناراضی می شود، خب، به درک که ناراضی شوند! هیچ غلطی نمیتوانند بکنند!».

با دستور علی خامنه ای در مورد ممنوعیت رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی، اکنون فدراسیون های بین المللی باید به اساسنامه مسابقات اولمپیک عمل کرده و رژیم ایران را از صحنه ورزش بین المللی حذف کنند.

در چنین وضعی، نه تنها ورزشکاران ایرانی مورد ستم قرار خواهند گرفت، بلکه ورزشکاران اسرائیلی نیز متاسف خواهند شد که نمی توانند با ایرانیان در صحنه ورزش بین المللی ظاهر شوند.