خامنه ای گفته بود باید انتقام نفتکش توقیف شده را گرفت، ولی روحانی می گوید انتقام جویی نبوده است

جناح روحانی – ظریف در حکومت اسلامی ایران همچنان ادعا می کند که دزدیدن نفتکش بریتانیایی به هدف انتقام جویی و یا تلافی توقیف نفتکش گریس وان نبوده، بلکه به علت تخلف آن نفتکش از مقررات کشتیرانی بین المللی صورت گرفته است.

علی ربیعی سخنگوی دولت حسن روحانی در این رابطه ادعا کرده گفت: «به هیچ عنوان بحث تلافی جویی در مورد توقیف نفتکش انگلیسی مطرح نیست، بلکه این یک اقدام حقوقی درست و بجا از جانب حکومت اسلامی ایران بوده است».

همچنین محمد جواد ظریف ادعا کرده گفت که کشتی بریتانیایی هنگام عبور از تنگه هرمز، در شرائط ایمنی در حال عبور نبوده و قوانین بین المللی را نقض می کرده است و علت توقیف نیز همین بوده است.

وزیر خارجه حکومت ایران که در ماناگوا پایتخت نیکاراگوئه سخن می گفت، در ادامه ادعای خود افزود: «این کشتی دستگاه ردیابی خود را خاموش کرده بود که یک اقدام غیرقانونی هنگام عبور از تنگه بوده است».

ظریف گفت: «اقدام ایران، در راستای رعایت قوانین بین المللی صورت گرفته و ایران قصد نداشته به یک عمل تلافی جویانه دست بزند و آن را در برابر توقیف نفتکش حامل نفت ایران در تنگه جبل الطارق دست بزند».

این ادعاهای دروغین در حالی همچنان مطرح می گردد که شماری از فرماندهان سپاه پاسداران و همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی تائید کرده اند که تسلط بر نفتکش انگلیسی جنبه تلافی جویی داشته و خود علی خامنه ای گفته بود که این اقدام آنچه را که “انگلیس خبیث” نامید، نباید بی جواب گذاشت.

همچنین نظامی امیر حاتمی وزیر دفاع رژیم ایران گفته بود: «حکومت اسلامی ایران پاسخ انگلیس را داد».

علی لاریجانی رئیس مجلس نیز گفته بود: «توقیف نفتکش ایران به دستور انگلیس کار غلطی بود و ما بلافاصله در خلیج فارس با آن ها برخورد کردیم».

3 دیدگاه‌

  1. گاسپاتین سید علیل خامنه و روحانی هردو آخوند هستند این موجودات در دروغگویی، رذالت، دنایت، دورویی و جنایتکاری سرآمد هیتلر، موسیلینی، استالین و کاسترو هستند، اما ربیعی همان جنایتکاری است که در قتل اولاد خودش دست داشته، و تکلیف جواد ظخیم کار هم روشن است، این موجود در مدرسه جانی پرور رفاه درس خوانده، معلمش دباغ موسوم به سروش است. توقع راستی از این نامردمان ساده لوحی است. اینان فقط زبان زور را تمکین می کنند و بس.

  2. فشار حداکثری به رژیم باید آرام آرام انجام بشه طوری که کمترین عکس العمل رو از طرف رژیم داشته باشه…. ترامپ داره کار رو خراب میکنه و جنگ به پا میکنه. حتی گربه رو هم نباید در گوشه ای گیر انداخت طوری که راه فرار نداشته باشه چون ممکنه بپره و با چنگولاش چشم انسان رو از حدقه دربیاره.
    فشار آوردن اینطوری یعنی جنگ که به نفع کسی نخواهد بود مخصوصا اسراییل.

  3. علی لاریجانی و غیره فقط در حال اجرای دستورات انگلیس هستند. با این بازی ها برای حکومت ملاها آنقدر وقت میخرند تا ترامپ کنار برود. سال نو را با سیل های ساختگی شروع کردند و میخواهند که آن را با جنگ های خیالی تمام کنند!!!

Comments are closed.