علی لاریجانی و یک نماینده مجلس، در جریان مشاجره لفظی در جلسه امروز، یکدیگر را “دیکتاتور” نامیدند

علی لاریجانی  رییس مجلس در پاسخ به پژمانفر  گفت: «عادت کرده‌اید با فریاد کارهایتان را جلو ببرید

دامنه اختلاف ها  در بین سیاستمداران حکومت ایران همچنان بالا می رود. این بار  یک نماینده محافظه‌کار و رییس‌ مجلس ایران، یکدیگر را در جلسه علنی دیکتاتور خطاب کردند .

خبرگزاری خانه ملت ، در گزارشی نوشته است ، در جریان سخنرانی موافقان و مخالفان طرح تشکیل وزارتخانه جدید تجارت و خدمات بازرگانی، در صحن علنی مجلس، نصرالله پژمانفر، یکی از نمایندگان جبهه پایداری و مخالف این طرح قصد داشت با “فریاد” وقت تذکر بگیرد، اما زمانی که با ممانعت علی لاریجانی  روبه‌رو شد، رییس مجلس را “دیکتاتور” خطاب کرد.

علی لاریجانی  رییس مجلس در پاسخ به پژمانفر  گفت: «عادت کرده‌اید با فریاد کارهایتان را جلو ببرید. توهین هم نکنید دیکتاتوری دیکتاتوری! یک چیزی یاد گرفته‌اید، دیکتاتور شما هستید که این بساط را در کشور به راه انداختید مملکت این طوری شده، چهارنفر این طوری حرف می‌زنند بقیه باید تسلیم‌شان باشند »

نصرالله پژمانفر در پاسخ به لاریجانی گفته است : «ده سال اخوی شما رییس قوه بودند، ۱۲ سال است که شما رییس مجلسید، در میدان سیداسماعیل هم می‌گویند که بین دیدگاه شما و آقای روحانی فرقی نمی‌کند، یعنی همه سه قوه دست شما بوده».

پژمانفر همچنین گفت: «شما دیکتاتورید چرا که اگر اجازه می‌دادید که در مجلس حرف‌هایی که باید گفته بشود، گفته شود، مردم به عنوان اعتراضات غیرقانونی در خیابان‌ها جمع نمی‌شدند… عامل بسیاری از مسائل همین است که تریبون‌ها را بستید. نمایندگان نتوانستند مساله شان را پشت این تریبون بگویند».

در نهایت، این مشاجره ها کلیات طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی، «با همراهی و اصرار دولت» و با ۱۳۲ رای به تصویب رسید.