علی لاریجانی گفت: دشمن می خواهد شرایط اقتصادی ایران از حالت عادی خارج شود

علی لاریجانی عصر روز چهارشنبه در سخنانی در شهر قم گفت: جلوگیری از فروش نفت و ایجاد اخلال در ارتباطات بانکی از محورهای مهمی است که دشمنان در پی آن هستند حتی آنان می‌خواهند که چنانچه ایران بتواند نفت را نیز به فروش برساند در انتقال درآمدهای نفتی مشکل ایجاد کنند تا وضع اقتصادی ایران از حال طبیعی خارج شود.

پس از خروج دولت آمریکا از توافق اتمی با حکومت اسلامی و بازگشت تحریم ها وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که دور جدید تحریم ها از ۱۳ مرداد آغاز خواهد شد و دور بعدی تحریم ها سیزدهم آبان خواهد بود که شامل تحریم نفت ایران خواهد شد.

دولت ایالات متحده در رایزنی های گسترده ای که با خریداران اصلی نفت ایران انجام داده است قصد دارد فروش نفت ایران را به صفر برسانند و همزمان مبادلات مالی و بانکی را برای حکومت اسلامی غیر ممکن سازد.از  همین رو مقامات حکومت اسلامی در روزهای گذشته زبان به تهدید گشوده و اعلام نمودند که در صورت تحریم نفت ایران افدامات تلافی‌جویانه انجام خواهند داد وعنوان کردند که اگر ایران نتواند نفت بفروشد دیگران هم نخواهند توانست.

علی لاریجانی در ادامه سخنانش گفت: باید توجه کرد جمهوری اسلامی ایران هیچ زمانی با آمریکا مذاکره نکرده بود اما در مسئله هسته‌ای ایران مذاکرات طولانی با گروه ۱+۵ انجام داد و وزیر امور خارجه حدود دو سال گفت وگو را پیگیری کرد.

علی لاریجانی گفت:جمهوری اسلامی به تعهدات خود عمل کرد حتی زمانی که رئیس جمهور آمریکا با رفتار ناشیانه اصطلاحا زیر میز زد و بسیاری از کشورها این اقدام را تقبیح کردند.

علی لاریجانی در حالی  می گوید جمهوری اسلامی به تعهداتش در مورد برجام عمل کرده که هفته پیش علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی فاش ساخت حکومت در همان زمانی که مشغول گفتگو درباره قرارداد اتمی بود به صورت مخفیانه در حال ساخت پایگاه هایی بود که به گفته صالحی امروز برای راه اندازی هزاران سانتریفوژ آماده بهره برداری است.

علی لاریجانی گفت: جمهوری اسلامی به این دلیل درخواست اروپایی‌ها را رد نکرد که نمی‌خواستیم فضا تندتر شود و رفتاری مشابه با آمریکا انجام دهد. البته مذاکرات همچنان ادامه داد اما اینکه چقدر مذاکره با اروپایی‌ها به نتیجه برسد نمی‌توان روی این موضوع حساب باز کرد.

پس از خروج ایالات متحده از توافق اتمی دولت این کشور ۱۲ شرط پیش پای حکومت اسلامی نهاد تا با پذیرش آنها روابط دو کشور بهبود یافته  و همچنین تحریم های بین المللی نیز برداشته شود.

نکاتی که ایالات متحده و جهان خواهان پذیرش آن از جانب  حکومت اسلامی هستند پایان دادن به دخالتهای نظامی و آشوب طلبانه حکومت اسلامی در منطقه و جهان-پایان دادن به تهدیدهایی که از جانب ملایان  نسبت به اسراییل انجام میگیرد و همچنین توقف آزمایش موشکهای دور برد از جانب حکومت می باشد.

پس از توافق اتمی دولت اوباما میلیون ها دلار پول را در چمدان برای حکومت اسلامی فرستاد و ملایان در تهران به رهبری علی خامنه ای این پولها را صرف جنگ طلبی های خود در منطقه نمودند و بر طبل جنگ و نابودی اسراییل کوبیدند.

این همان نکته ای است که رهبران اسراییل و آمریکا از کشورهای اروپایی که حامی توافق اتمی هستند می پرسند که رفتار حکومت اسلامی پس از توافق اتمی چه تغییری کرد؟ و بر پایه همین امر نیز دولت آمریکا توافق اتمی را بیهوده دانسته و از آن خارج شد و با تحت فشار گذاردن ملایان قصد دارد آنها را پای میز مذاکره بکشاند.

5 دیدگاه‌

  1. دشمن نزدیک به چهل سال است که با اختلاس و دزدی /جنگ و ترور/ فراری دادن مغزها/ تولید طلبه و اخوند و به حاشیه راندن نخبگان/شکنجه و قتل فعالین سیاسی و محیط زیست اقتصاد ایران را نابود کرده است …..

  2. جناب دشمن خواهشا یکی دوماه کخ نریز ببینیم اینا چی واسه گفتن دارن…اصلا شاید با هم هماهنگ هستید که اینا همیشه یک بهانه واسه سر کیسه کردن مردم داشته باشن؟؟

  3. ایران ۴٠ سال است که شرایط اقتصادی نرمال ندارد، دشمنان ایران خود لاریجانیها هستند که زمینهای مردم را در شمال تصاحب کرده و میلیونها دلار مفت اندوخته اند . ما مردم ایران احمق نیستیم و دشمن را میشناسیم

  4. مسؤلین دزدوبی لیاقت جمهوری پشم وریش در مهمل‌بافی نظیرندارند.
    ازاین پاسدارسابق وکلان زمین خوارودزد فعلی باید سئوال شودکه مگراقتصاد«ایران آخوندزده»عادی است که دشمن خیالی
    بخواهدآنراغیرعادی کند؟

Comments are closed.