علی مطهری:تهران  به علت نیاز به پکن، چشم خود را بر  ظلمی که بر مسلمانان چین می رود، بسته است

علی مطهری، نماینده پیشین مجلس رژیم، که پیشتر گفته بود ‌دلیل سکوت رژیم  ایران در برابر «جنایت‌های» دولت چین در قبال مسلمانان این کشور به علت «نیاز اقتصادی» است دوباره تاکید کرد که تهران  به علت نیاز به پکن، چشم خود را بر  ظلمی که بر مسلمانان چین می رود، بسته اند.

علی  مطهری با  اشاره به «بی‌تفاوتی» رژیم ایران درباره  مسلمانان این کشور گفت: «چندی پیش علت سکوت ایران را از یکی از مقامات عالی وزارت امور خارجه پرسیدم. او گفت به دلیل نیاز اقتصادی مجبور به سکوت هستیم. من هم در پاسخ به او گفتم مگر مجبورید رابطه با سایر نقاط دنیا را به این‌جا برسانید که در دامن چین بیفتید».

مطهری افزود: «دولت چین مسلمانان این کشور را به فراگیری زبان چینی و صحبت کردن و نوشتن فقط به زبان چینی و عدم استفاده از زبان قومی آن‌ها مجبور می‌کند و بنا دارد که آن‌ها را از فرهنگ اسلامی خود دور کند. بسیاری از مساجد را در سین کیانگ تخریب کرده‌اند و اجازه مراسم مذهبی را نمی‌دهند. حتی زنان آن‌ها را عقیم می‌کنند تا جمعیت آنها افزایش پیدا نکند.

نماینده پیشین مجلس با انتقاد از حکومت ایران گفت: «مسئولان به علت نیاز اقتصادی به چین، چشمان خود را بر این ظلم آشکار بسته‌اند و سکوت اختیار کرده‌اند. اگر ادعای اصولگرایی و آرمان‌گرایی داریم نباید نسبت به این گونه مسائل بی‌تفاوت باشیم».

مطرح کردن کشتار مسلمانان توسط پکن و بی تفاوتی حکومت ایران در قبال آنان ، در روزهای گذشته،   موجب بحث‌های گسترده‌ در میان چهره‌های سیاسی و رسانه‌های داخلی و خارجی ایران  شده است.

رژیم ایران همیشه نسبت به رنج مسلمانان اویغور سکوت کرده و الان هم با بستن قرارداد ۲۵ ساله جرات ندارد تا  کوچکترین انتقادی کند