علی مطهری خواستار مناظره تلویزیونی با مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا شد

علی مطهری، نماینده انتقادگر مجلس

پس از آن که وزیر خارجه ایالات متحده اعلام کرد که حاضر است با تلویزیون حکومت ایران مصاحبه انجام دهد اکنون علی مطهری، نماینده انتقادگر مجلس می گوید که باید از این فرصت استفاده کرد.

مطهری که در بسیاری از موارد دیدگاه های متفاوت از جناح تندرو رژیم ارائه کرده، در استدلال خود گفت: «مصاحبه وزیر خارجه آمریکا با تلویزیون حکومت ایران می‌تواند مفید باشد».

او در عین حال توصیه کرد، خبرنگاری که بتواند پمپئو را به چالش بکشد، باید این مناظره با وزیر امورخارجه آمریکا را به عهده بگیرد. مطهری در توجیه پیشنهاد خود گفت: « این  مصاحبه در صورتی مفید خواهد بود که یک خبرنگار خبره بتواند پاسخ حرف‌های پمپئو را هم بدهد و او را به چالش بکشد».

مایک پمپئو، دو  روز پیش در مصاحبه با روزنامه واشنگتن‌پست گفته بود که  اگر تلویزیون حکومت ایران از او برای مصاحبه دعوت کند، خواهد پذیرفت.و  در این مصاحبه به مردم ایران خواهد گفت: «ما به مردم ایران اهمیت می‌دهیم و حامی آن‌ها هستیم و متوجه ایم که تئوکراسی (حاکمیت دینی یا دین‌سالاری)  انقلابی حاکم بر ایران براساس منافع مردم این کشور عمل نمی‌کند».

گفتنی است ، وزیر خارجه ایران، در سال‌های گذشته بارها به طور متعدد با رسانه‌های آمریکایی مصاحبه کرده‌ است ولی رسانه‌های حکومت ایران، هیچگاه‌ میزبان مقام‌های دولت ترامپ نبوده‌اند.

این نخستین بار است که یک نماینده مجلس توصیه می کند که یک گفتگوی زنده با مقامات امریکایی از طریق تلویزیون حکومت ایران انجام شود .

3 دیدگاه‌

Comments are closed.