علی مطهری: رژیم از “جمهوریت” و مردم جدا می شود و به سوی حکومت مطلق دینی گام بر می دارد

سیاستمدار انتقادگر رژیم، علی مطهری این دیدگاه را مطرح ساخت که رژیم کنونی در ایران، به تدریج از “جمهوریت” فاصله می گیرد و به مردم پشت می کند، و در حال تغییر شکل دادن به یک حکومت دینی خالص بدون تظاهر کردن به مردمی بودن خویش است.

مطهری که سال ها نماینده مجلس بوده، ولی این بار شورای نگهبان او را رد صلاحیت کرده است، در ارزیابی خود گفت: «عده‌ای در درون حاکمیت به طور جدی به دنبال حکومت کامل مذهبی هستند، چرا که رای مردم را تزئینی می‌دانند». او گفت که اکنون مدت مدیدی است که مجلس جایگاه خود را به عنوان بیان کننده خواست مردم از دست داده و حکومت، به طور کامل نسبت به آن پشت کرده است.

علی مطهری، در گفت و گو با روزنامه سازندگی در ادامه افشاگری خود گفت: این افراد اعتقاد دارند «مجلس یک نهاد مشورتی و نهادی است که باید دستورات  رهبری را اجرا کند و رئیس جمهور مستقیماً باید منصوب رهبری باشد.او بر همین اساس پیشنهاد داده است که رئیس‌جمهور آینده توسط رهبر جمهوری اسلامی منصوب شود.

این نماینده مجلس گفته است بسیاری از مشکلات کنونی ناشی از لج‌بازی بخشی از حکومت با دولت روحانی است و اگر در انتخابات سال ۹۶ ابراهیم رئیسی رای آورده بود، شاید به مذاکره با آمریکا هم رسیده بودیم و اف‌ای‌تی‌اف هم به اینجا نمی‌رسید و حامیان او هم می‌گفتند که ما چرخش عزت‌مدارانه کرده‌ایم و امروز مصلحت اسلام در این است.

اشاره او به سخنان رهبر جمهوری اسلامی است که موافقت خود را با توافق هسته‌ای با عبارت”نرمش قهرمانانه” توضیح داد.

مطهری گفت: شرکت در انتخابات تاثیری در سرنوشت ما ندارد.و نهادهای انتخابی ، دکوری برای دموکراسی هستند و تصمیمات  توسط علی خامنه ای گرفته می‌شود.

وی افزود: همیشه  در مجلس شورای اسلامی به طور دائم گفته می‌شود “پیغامی از بیت آمد” و آقایان لاریجانی و عارف همیشه گوش‌به‌زنگ بیت بوده‌اند.

مطهری گفت :  زمانی که نایب رئیس مجلس بوده، پیشنهاد داده درباره جایگاه مجلس با آیت‌الله خامنه‌ای مذاکره شود ولی به آن توجه نشده و گفته اند که اصلاً مجلس را در این حد نمی‌دانند که با رهبری صحبت کند.

در شبکه های اجتماعی آمده است: ۴۱ سال است که جمهوری اسلامی با روی کار آمدنش به مردم حق انتخاب و استقلال و آزادی نداده است . و مجلس و انتخابات همگی تشریفاتی بوده و به خوبی می دانیم که رهبر اسلامی در ایران همه کاره است .۴۱ سال است که این را می دانیم اما حالا این مسئله را آشکار ساخته اند و می خواهند انرا عملی سازند.