علی مطهری: «شورای نگهبان هنوز خود را از شیوه های رفتاری احمد جنتی خلاص نکرده است»

علی مطهری، گفت: هرچند من نماینده جریان اصلاحات نیستم، اما به نظرم اصلاح طلبان باید به طور فعال و گسترده در انتخابات شرکت کنند

علی مطهری نایب رییس مجلس حکومت ایران عملکرد شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا، رد صلاحیت‌های نامزدهای انتخاباتی را مورد انتقاد صریح قرار داده و درباره تغییر این رویه نیز ابراز ناامیدی کرده است. مطهری گفته با این وجود اصلا‌ح‌طلبان باید در انتخابات شرکت کنند.

وی با اشاره رد صلاحیت چهره‌های شاخص جریان اصلاحات در انتخابات‌های گذشته گفت:  ما تجربه‌ای در مجلس گذشته داشتیم که عملا اصلاح طلبان انتخابات را تحریم کردند و دیدیم که به ضرر کشور شد. در آن مجلس اقلیت خیلی کمی از آن‌ها حضور داشتند. حتی وضعیت بدتر هم شد؛ بنابراین شرکت نکردن در انتخابات به نظرم درست نیست.

مطهری گفت: به هر حال ظاهرا چاره‌ای از رد صلاحیت‌های شورای نگهبان نیست. فعلا هم کاری نمی‌شود کرد. شورای نگهبان بیشتر با افکار آقای جنتی عمل می‌کند و تا زمانی که ترکیب شورای نگهبان تغییر نکند، راهی جز این نیست و باید تحمل کنیم.

وی با اشاره به صحبت‌های اخیر محمد خاتمی درباره لزوم شرکت در انتخابات پیش رو و نیز نظرات مخالف او که معتقدند در صورت رد صلاحیت‌های گسترده نباید در انتخابات شرکت کرد، گفته است: «هرچند من نماینده جریان اصلاحات نیستم، اما به نظرم اصلاح طلبان باید به طور فعال و گسترده در انتخابات شرکت کنند.»

آخوند محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین حکومت ایران پیشتر گفته بود: انتخابات نباید تحریم شود. و حکومت باید  زمینه حضور مردم در انتخابات را فراهم کند.

معتقدین به حکومت ایران می خواهند برای دوام و بقا رژیم اسلامی باز هم از احساسات مردم استفاده کنند . هر بار که حکومت به جریان انتخابات نزدیک می شود  با انداختن رعب و وحشت در بین مردم که اگر شرکت نکنید اوضاع بدتر از این زمان خواهد شد.

از طرق مختلف و با بازی دان مردم با استفاده از جریان های سیاسی به سوی  جناح های موسوم به اصلاح طلب و اصولگرا باز هم برای خود زمان می خرند واز افراد مشهور سیاسی برای ادامه حیات خود استفاده می کنند .

در انتخابات روحانی می گفتند اگر آخوند رییسی بیاید بیچاره می شویم با گذشت زمان دیدند  که رییسی قدرت اش از رییس جمهوری هم بیشتر است . در دوران خاتمی و احمدی نژاد هم بدین گونه عمل کردند و تکرار کردند . اگر رای ندهید افرادی بدتر خواهند آمد و بیچاره می شوید .

علی مطهری، گفت: هرچند من نماینده جریان اصلاحات نیستم، اما به نظرم اصلاح طلبان باید به طور فعال و گسترده در انتخابات شرکت کنند.