علی مطهری نماینده مجلس: حسن روحانی، در برابر علی خامنه ای، عرضه احمدی نژاد را ندارد

علی مطهری گفت: بر اساس اصل  ۱۱۳ قانون اساسی رئیس جمهوری مسئول اجرای قانون اساسی است «یعنی در جاهایی حتی می تواند به قوه قضائیه و مجلس اخطار دهد که مواردی خلاف قانون اساسی انجام شده است»

علی مطهری می گوید: «جسارت احمدی نژاد از روحانی  بیشتر بود». حسن روحانی اخیرا به صراحت گفته است که اختیارات و تصمیم گیری ها در اختیار علی خامنه ای است، که ولی مطلقه رژیم نامیده می شود. او گفته بود: «من تصمیم گیرنده نیستم» .

علی مطهری، نماینده مجلس در گفت و گو با خبرگزاری فارس  اظهار داشت: «اختیارات رئیس جمهور در قانون اساسی کم نیست»، گفته است حسن روحانی حاضر نشد از برخی اختیارات خود استفاده کند و محمود احمدی‌نژاد «جسارت بیشتری دارد».

وی افزود: روحانی «اجازه دخالت به نهادها و افراد غیرمسئول» را می‌دهد.

بنابر اصل ۱۱۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی، «پس از علی خامنه ای، رییس جمهوری  عالی‌ترین مقام رسمی کشور است و مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه را جز در اموری که مستقیماً به رهبری مربوط می‌شود بر عهده دارد».

محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین، نیز۱۱ سال پیش گفته بود که ما تدارکاتچی بیش نیستیم .و شورای نگهبان تصمیم گیرنده اصلی است.

علی مطهری گفت: بر اساس اصل  ۱۱۳ قانون اساسی رئیس جمهوری مسئول اجرای قانون اساسی است «یعنی در جاهایی حتی می تواند به قوه قضائیه و مجلس اخطار دهد که مواردی خلاف قانون اساسی انجام شده است».

علی مطهری در در ادامه گفت:  تشکیل «شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه»  کار اشتباهی بود و روحانی می‌توانست زیر بار چنین شورایی نرود و بگوید که اداره امور اقتصادی صرفا وظیفه دولت است و چنین شورایی را نپذیرد اما بنده معتقدم که اینها به شخصیت رؤسای جمهور برمی‌گردد.

شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه سال گذشته  در پی جلسه علی خامنه‌ای، با سران سه قوه آغاز به کار کرد و پس از آن شماری از رسانه‌های نزدیک به اصولگرایان، از جمله وبسایت مشرق  نوشتند که پیام اصلی واگذاری تصمیمات کلان اقتصادی به چنین شورایی، به معنای اجماع درباره ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت است.

2 دیدگاه‌

  1. مطهری زیاد حرف میزند محبوبیتی درایران ندارد, در شیراز, شیرازیها او را افتضاح کردند. حرفش نظرش در نزد مردم ارزشی ندارد. صدها توهین قبلا به احمدی نژاد مبکرد حالا تعریف مبکند , مردم او را دمدمی مزاج میخوانند…

  2. اگه به جای اینایه چوب درراس قرارداشت مملکت بهترازاین اداره میشد اینابیشتر خراب میکنن تا درست کنن البته به نفعشون هست اینجوری بشه مثلا اگه خودشون این وضع رونمیخواستن که استفادشوببرن احدی نمیتونست توبازارآزاد دلارخریدوفروش کنه درحالی که تومحل دلارفروشها جای سوزن انداختن نیست تنهادوتامامورمیتونست بساطشونو قطع وجمع کنه بقیه کارهاشونم به همین شکل

Comments are closed.