عمران خان: ایالات متحده از من خواست  تا میانجی ایران و عربستان و واشنگتن باشم .

عمران خان نخست وزیر پاکستان که بدنبال درخواست ایالات متحده و عربستان  به هدف میانجی‌گری بین ایران و عربستان، و حل و فصل یا کاهش تنش میان تهران  و واشنگتن ” به ایران سفر کرده است گفت : هدف سفر وی تلاش برای “افزایش صلح و امنیت در منطقه” است.

وی افزود : در ادامه تلاش هایش برای برقراری صلح و ثبات و پایان دادن به اختلاف و تنش در منطقه بعد از دیدار با مقامات ایران فردا ( سه شنبه)  به ریاض سفر خواهد کرد.

رویترز  در گزارشی به نقل از دو مقام پاکستانی نوشته است :پرزیدنت  ترامپ، از عمران خان درخواست کرده که برای حل و فصل تنش‌های فزاینده در منطقه خلیج فارس به تهران سفر کند و با مقامات جمهوری اسلامی ایران گفت‌وگو کند.

علی خامنه‌ای، در دیدار با عمران خان، نخست وزیر پاکستان  گفت: کشورهای منطقه به طرح چهار ماده‌ای ایران برای رسیدن به پایانی درست در جنگ یمن توجه کنند شد ولی در عین حال خاطر نشان کرد و باید توجه داشته باشند که اگر کسی شروع کننده جنگ در مقابل ایران باشد، بدون تردید پشیمان خواهد شد

رهبر حکومت اسلامی افزود: .«ما انگیزه‌ای برای دشمنی با این کشورها نداریم اما آنها تحت اراده آمریکا هستند و در جهت خواست آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران عمل می‌کنند.»

عمران خان دیروز (یکشنبه )در جریان کنفرانس خبری مشترک با رئیس جمهوری ایران اعلام کرد که پس از ترک تهران، روز سه‌شنبه عازم ریاض خواهد شد و تلاش خواهد کرد تا صلح و ثبات و امنیت از دست رفته را به منطقه بازگرداند .

‘عمران خان پس از گفت و گو با رهبر اسلامی ایران و گرفتن وکالت سیاسی از وی فردا (سه شنبه) راهی عربستان سعودی خواهد شد’

ابوالفضل ظهره‌وند، سفیر پیشین ایران در افغانستان گفته بود که مقامات ایرانی به نخست وزیر پاکستان برای گفت‌وگو با عربستان سعودی “به نوعی وکالت” داده‌اند و وی را میانجی  ارتباط دوباره با عربستان خوانده اند . تا بتواند مسائل را حل و فصل کند.”