عملیات تعرضی از غزه علیه اسرائیل ادامه دارد. بازنگری حکومت خودگردان در روابط با آمریکا 

عملیات تعرضی از نوار غزه علیه اسرائیل همچنان ادامه دارد. امروز (سه شنبه) اعلام شد که گروهای تروریستی یک پهپاد از غزه به سوی اسرائیل فرستادند که لحظاتی پس از تجاوز به حریم هوایی این کشور، منهدم گردید. همچنین اعلام شد که یک تونل تهاجمی دیگر که از نوار غزه به داخل خاک اسرائیل حفر شده بود شناسایی گردیده و ارتش به موقع برای انهدام آن اقدام خواهد کرد.

تونل تعرضی جدید هنگامی شناسایی شد که دستگاه های حفاری بسیار قوی اسرائیل مشغول آماده ساختن عمق چند متری زمین در خط مرزی با غزه، برای ایجاد یک دیوار بتوانی بودند تا تلاش سازمان های ترور برای ادامه حفر تونل به داخل خاک اسرائیل با شکست روبرو شود. دستگاه های حفاری، به جای خاک نرم، با یک مانع بتوانی روبرو شدند که یک بررسی کوتاه نشان داد که سخن از تونلی است که سقف و اطراف آن بتونی می باشد.

اسرائیل در گذشته چندین تونل را که حماس از غزه به داخل اسرائیل حفر می کرد، شناسایی و نابود کرده است.

حماس و سازمان های ترور دیگر، امید داشته اند که از طریق حفر تونل، بتوانند وارد خاک اسرائیل شوند و به کشتار شهروندان و یا ربودن و انتقال آن ها به غزه دست بزنند.

در طول خط مرزی اسرائیل با غزه، یک جدار سیمی الکترونی وجود دارد که تحت نظارت دقیق است و هرگاه که یک فلسطینی بخواهد از آن عبور کند، فورا شناسایی و خنثی می شود. از این رو حماس می کوشد از طریق حفر تونل بتواند به خاک اسرائیل رخنه کند.

تونل جدید در بخش جنوبی نوار غزه با اسرائیل کشف شد که در فاصله کمی از یک آبادی کشاورزی اسرائیل قرار دارد. ولی ممکن است تونلی باشد که سال ها پیش حفر گردیده و اکنون شناسایی می شود.

در همین حال خبر رسید که حکومت خودگردان فلسطینی با فرستادن پیامی برای دولت پرزیدنت ترامپ، ابراز علاقه کرده که ارتباط بین طرفین از نو برقرار شود و برای رفع کدورت بین طرفین، تماس هایی صورت گیرد.

از هنگام به روی کار آمدن دولت پرزیدنت ترامپ، فلسطینی ها هرگونه تماس با ایالات متحده را متوقف ساخته اند. محمود عباس حاضر نشد به کنفرانس سرمایه گذاری در بحرین نماینده ای بفرستد و یا با فرستادگان صلح ایالات متحده وارد گفتگو شود.

در این بین، یک دادگاه اسرائیلی حکمی صادر کرد که به موجب آن، حکومت خودگردان فلسطینی باید به اسرائیلیانی که در نتیجه ترور فلسطینی آسیب دیده اند غرامت بپردازد. این نخستین بار است که چنین حکمی در یک دادگاه اسرائیلی صادر می شود و ممکن است به صورت یک پیشینه درآید و در آینده نیز حکم های مشابه صادر شود.

وکلای مدافع قربانیان گفتند که اگر حکومت خودگردان ناچار به پرداخت غرامت شود، نوعی پیکار علیه گسترش عملیات تعرضی علیه شهروندان اسرائیل خواهد بود.

یک دیدگاه

  1. باید نابودشان کنیم . فلسطینی‌ها یک قوم وحشی کوچ‌نشین هستند که هرگز مالک زمینی نبوده‌اند و با حمله و غارت به سرزمین اسرائیل ادعای مالکیت بر سرزمین اسرائیلی دارند که اگر تا اعماق زمین هم حفاری کنید نشان و آثار مالکیت اسرائیلیان بر آن مشهود است . دستگاه خبر ساز بی.بی.سی و مفسر پول پرست لندن نشین بی.بی.سی جدیداً سخنان دروغ و کذبی در مورد مالکیت فلسطینیان بر اسرائیل عنوان کرد که مشخص بود از اعراب پول خوبی بابت آن گرفته است و گفت : ” فلسطینیان یک دست شاخه زیتون و یک دست خاکشان را چسبیده اند و با پول هرگز این دارایی‌هایشان را معاوضه نمیکنند ” اینک به آن به اصطلاح کارشناس و مفسر باید بگویم آقای X خوب چشمانت را باز کن که ابو مازنی که سنگش را به سینه میزدی برای یک دلار طناب بازی هم میکند . البته جای بسی خوشحالی است که بزرگ ما و استاد عزیز ما جواب دندان شکنی به او دادند . در کل این جماعت تروریست را نابود میکنیم . ( نئو هاگانا ایران )

Comments are closed.