عملیات تعرضی از غزه علیه اسرائیل همچنان ادامه دارد که ممکن است اسرائیل را به واکنش کوبنده ناچار سازد

تعرض از نوار غزه به سوی خاک اسرائیل امروز (شنبه) همچنان ادامه یافت. چند بادکنک آتش زا دوباره از غزه در خاک اسرائیل به زمین نشست و موجب بروز آتش سوزی در بیشه ها شد. دستگاه لیزری اسرائیل که اخیرا نصب شده، توانست شماری از این بادکنک ها را در هوا منفجر کند.

همچنین شب گذشته، دو راکت از نوار غزه به سوی خاک اسرائیل شلیک شد که یک فروند آن توسط سامانه ضد موشکی گنبد آهنین در هوا نابود شد و راکت دوم در داخل غزه سقوط کرد و منفجر گردید.

محافل نظامی گفتند که با توجه به ادامه تعرض از غزه، رئیس ستاد، امیران ارتش را به رایزنی دعوت کرد و برنامه های برای هرگونه رویداد احتمالی تصویب گردید و در اختیار فرمانده سپاه جنوب قرار گرفت. از ماهیت این احتمالات خبری در دست نیست.

سازمان های ترور فلسطینی، از روزی که امارات عربی اعلام کرده که با اسرائیل روابط عادی برقرار می سازد، سازمان های ترور فلسطینی که از رژیم ایران پول و اسلحه می گیرند، بر شدت تهدیدات و تعرض های جنگی خود افزوده اند. این سازمان ها، امروز نیز با انتشار بیانیه های تهدیدآمیز ادعا کردند که اگر اسرائیل قصد رویارویی با آن ها را داشته باشد، با واکنش کوبنده روبرو خواهد شد.

مقامات اسرائیل گفته اند که اگر گروه های ترور از تعرض دست برندارند، سرکردگان خود را با خطر هلاکت روبرو خواهند ساخت. سازمان های ترور ادعا می کنند که چنین هشداری روی آن ها تاثیر گذار نیست.

در دو هفته اخیر، سازمان های ترور ده ها راکت و موشک از داخل غزه به سوی اسرائیل شلیک کرده اند که هیچگونه آسیب جدی وارد نساخته و تلفات جانی نداشته است. ولی اسرایئل می گوید که ادامه چنین وضعی را تحمل نخواهد کرد.