عوامل رژیم ایران، پایگاه آمریکایی را به موشک بستند و حشد الشعبی گاز مسموم کننده علیه تظاهرکنندگان پرتاب کرد

یک انبار موشکی حشد الشعبی در خاک عراق که ماموران نظامی آن را شناسایی کردند

با آن که دولت ایالات متحده، هنوز به حمله موشکی به سوی یکی از پایگاه های آن در ناحیه شمالی عراق واکنشی نشان نداده، ولی برخی آگاهان سیاسی ارزیابی می کنند که این رویداد، یک حلقه دیگر از زنجیره عملیات تحریک آمیز حکومت اسلامی ایران علیه ایالات متحده و یاران آن، و برای ابراز خشم نسبت به ادامه تحریم های اقتصادی می باشد که کمر حکومت اسلامی ایران را به تدریج خم می کند.

در گزارش ها آمده است که شامگاه روز گذشته (آدینه) هفده موشک و راکت به سوی پایگاه آمریکایی در نزدیکی موصل شلیک شد که اکثر آن ها به هدف اصابت نکرد و کسی آسیب ندید، و زیان وارده، جزئی بود. با توجه به وضع نظامی در داخل عراق، هیچ گروهی جز حشد الشعبی قادر به انجام چنین حمله ای نبوده است.

پایگاه آمریکایی که هدف حمله موشکی قرار گرفت، متعلق به نیروی هوایی آن کشور می باشد که در نزدیک شهر موصل قرار دارد. هنوز هیچ گروهی مسؤولیت این حمله را به عهده نگرفته و دولت بغداد می گوید که اکثر موشک ها به هدف اصابت نکرده و زیان وارده، جزئی بوده است.

احتمال دارد که این حمله، نوعی ابراز ناخرسندی حشد الشعبی و حکومت اسلامی ایران بوده که شاهد تظاهرات گسترده و روزافزون مردم عراق علیه دخالت های رژیم ایران و جنایات حشد الشعبی می باشد.

البته در هفته های اخیر این نخستین بار نیست که چنین حمله موشکی علیه یک پایگاه نظامی آمریکایی در عراق رخ می دهد. قرارگاهی که این بار هدف قرار گرفت، در یک بیابان و به دور از مراکز جمعیتی برپا شده است. این واقعیت جغرافیایی، انجام حمله موشکی را آسان تر ساخته بود.

چند هفته پیش بود که برای چندمین بار، ناحیه سبز در بغداد، که محل نهادهای دولتی و سفارت ایالات متحده و کشورهای دیگر در عراق است هدف حمله موشکی قرار گرفت که در آن مورد نیز آسیب وارد آمده، جزیی بود.

همزمان، این اتهام به حکومت اسلامی ایران وارد آمده که چریک های تحت فرمان آن در عراق، به سوی تظاهرکنندگان عراقی نوعی گاز اشک آور ساخت رژیم ایران پرتاب کرده اند که مسموم کننده و کشنده می باشد. این اتهام، در گزارش سازمان “دیده بان حقوق بشر” مورد تائید قرار گرفته است.

با توجه به این اتهام، یک بار دیگر نشان داده می شود که رژیم ایران برای حفظ بقاء و تامین منافع خود، از هیچ جنایتی فرو گذار نمی کند.

2 دیدگاه‌

  1. اینکه اقای اردوغان از احتمال کشیده شدن تظاهرات عراق به داخل ایران اشاره کردند، نشان از تهدید اشکار ایران از جانب ترکیه است که اگر به رفتار خود ادامه دهد داخل ایران را نا امن می کنند. امیدوارم ترکیه سر عقلب امده و شمشیر را زا رو علیه ایران ببندد

  2. رژیم پلید و منافق جمهوری اسلامی ایران از گذشته گستاختر و بی شرف تر شده است که نشان میدهد درمیدان بدنبال هرج و مرج و جنگ و خونریزی میباشد وباید کسی ویا نیرویی نظامی جلوی آن بایستد. رژیم ددمنش ایران فکر میکند که خاک سایر کشورها خاک و حیاط خلوت خودش میباشد و میتواند بمانند سایر مسایل که سر ملتش را کلاه میگذارد و حقه بازی میکند و ثروت و پول و زمان و حق و حقوق آنان را به یغما میبرد در جاهای دیگر نیز میتواند
    بمب گذار کند و راکت بزند و بیگناهان را به خاک و خوب بکشاند وچنین کارهای زشتی رامرتکب شود.

Comments are closed.