فائزه رفسنجانی، در پیام گزنده به علی خامنه ای: «اگر به دموکراسی و رفاه مردم اعتقاد نداری، لااقل به فکر اسلامی باش»

خانم فائزه هاشمی دختر اکبر هاشمی رفسنجانی که به وضع مشکوکی ار صحنه سیاسی رژیم ایران برای همیشه خارج شد، در یک پیام صوتی که در شبکه های اجتماعی انتشار داد، خطاب به خامنه ای گفت که کل رژیم پوسیده و در حال فروپاشی است و بهتر است تغییرات بنیادین در ایران به وجود آید.

فائزه رفسنجانی با مطرح ساختن شدیدترین انتقادها از عملکرد رژیمی که پدر خود او در برپایی و تقویت آن نقش کلیدی داشت، تاکید کرد که علت دلسوزی و نگرانی او، حفظ اسلام است که با عملکرد رژیم کنونی سخت در معرض خطر قرار گرفته و حکومت اسلامی به آستانه سقوط کشانده شده است.

فائزه که در گذشته نیز برخورد انتقادی از رژیم داشته و حتی محاکمه و مجازات شد، در این پیام خود از جمله می گوید: «همه معیارها سیاست خارجی و داخلی ایران باید تغییر یابد. چندین   نسل آمده و رفته اند، ولی ما به همان سیاست های قدیمی پایبند هستیم. هنگام آن ها که در همه امور کشور و از جمله امنیتی و سیاسی، به جای ملاحظات امنیتی، از معیارهای شایسته سالاری استفاده کنیم».

او گفت که نظامیگری در حکومت ایران در حدی است که دارد ایران را نابود می کند.

خانم فایزه که یک دوره نماینده مجلس نیز بوده است، در دنباله سخنانش گفت: «من می خواهم در اینجا از ادبیات خود آقای خامنه ای استفاده کنم و بگویم که اگر به دموکراسی ، حقوق بشر و به اصول مدیریت و شایسته سالاری اعتقاد ندارید، اگر به ایرانی بودن، اگر به رفاه مردم در سطحی که آن ها انتظار دارند، بی توجه هستید، لااقل برای نجات اسلام اقدامی بکنید   ».

او گفت: «اکنون اسلام در ایران در بدترین وضع خود قرار گرفته است» و افزود: «بس است دیگر،  حتی اگر کسی در بدترین وضع برای سی سال است حکومت می کند، دیگر بس است. در این مدت تغییرات رخ می دهد و اتفاقات جدید می افتد و باید به روز باشیم»

در ماه های اخیر انتقاد نسبت به عملکرد علی خامنه ای در مقام ولی مطلقه فقیه و رهبر حکومت، مرتبا بیشتر می شود و نه تنها شماری از نخبگان ایرانی در نامه سرگشاده ای خواهان کناره گیری او شدند، بلکه اکنون نیز تظاهرکنندگان علنا به او ناسزا می گویند و خواهان برکناری او می باشند. آخوند مهدی کروبی نیز که اکنون چندین سال است در زندان خانگی به سر می برد، نامه ای انتشار داد و در آن خامنه ای را فرد بی لیاقتی توصیف کرد و خواهان برکناری او گردید.

2 دیدگاه‌

  1. با دورود و تسلیّت به ھمه
    خواھشاً به این بانو بگویید که تا زمانیکه جمهوری اسلامی ھست، اسلام ھم در خطر ھست۰ میخواھند که ملّت بینِ بد و بدتر یکی را انتخاب کند۰ روزی هم میرسد که ملّت به آنھا بگوید”بین بد و بدتر یکی را انتخاب کن”۰ مثلاً: مرگ بوسیله آتش یا چشم درآوردن و شکستن استخوانھا۰

  2. چندین سال است که نیاز به تغییرات بنیادی احساس می شود اما در این تغییر بنیادی ابتدا باید نظام جمهوری اسلامی ساقط شود سپس یک نظام دموکرتیک مبتنی بر رای مردم ایجاد شود .
    این حکومت هیچگاه جمهوری نبوده است .
    اما چرا می گویید حکومت اسلامی نیست ؟ مگر اسلام چیست؟ اسلام همین اعمال غیر انسانی است . اسلام خونریزی ، قتل و غارت است اسلام تعرض به نوامیس مردم و چپاول اموال انها ست که بطور روزمره شاهد آن هستیم .

Comments are closed.