فاجعه کرونا در سیستان و بلوچستان؛ آمارهای غیررسمی بیش از آمار رسمی است

نماینده زاهدان در مجلس حکومتی ایران، با بیان اینکه در سیستان و بلوچستان با کمبود اکسیژن مواجه هستیم، گفت: «میزان دوز واکسن اختصاص داده شده به استان کفایت نمی‌کند و باید افزایش یابد.»

به گزارش تسنیم، فداحسین مالکی امروز دوشنبه، در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونای استان سیستان و بلوچستان که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونین این وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: «بازدیدهایی که از برخی بخش‌های بیمارستانی استان داشته‌ایم تخت خالی موجود بوده اما کادر درمانی برای راه‌اندازی وجود نداشته است.»

ادعای نماینده زاهدان مبنی بر موجود بودن تخت خالی در بیمارستان‌‍‌های سیستان و بلوچستان، برخلاف گفته‌های دیگر نماینده این استان در مجلس است. اسماعیل حسین‌زهی، نماینده خاش، دو روز پیش، ۱۹ تیر، به خبرگزاری ایلنا گفت که با وجود ابتلای سه تا چهار نفر به کرونا در هر خانواده در سیستان و بلوچستان، بیشتر مردم در خانه‌هایشان خوددرمانی انجام می‌دهند و وقتی به بیمارستان مراجعه می‌کنند، به آن‌ها گفته می‌شود که تخت نداریم.

نماینده زاهدان در مجلس رژیم همچنین گفت: «در استان شدیداً با کمبود اکسیژن مواجه هستیم. واکسن‌هایی که تاکنون به استان اختصاص داده شده پاسخگوی نیاز نیست و حتماً باید افزایش یابد. پیشنهاد ما واکسیناسیون افراد بالای ۱۷ سال در استان است تا از شیوع کرونای دلتا در کشور جلوگیری شود.»

وی با اشاره به اینکه شرایط شیوع کرونا در سیستان و بلوچستان بحرانی است، افزود: «آمارهای غیررسمی در زمینه ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان بیش از آمار رسمی است که برای مدیریت صحیح باید مورد توجه متولیان قرار گیرد؛ در خیلی از مناطق روستایی استان آمار فوت شدگان در زمینه کرونا ثبت و ضبط نمی‌شود.»