فاجعه کرونا گسترش می یابد و حکومت و دولت هیچ توجهی به افزایش مرگ و میر و ابتلای مردم ندارند

آماری که درباره شمار قربانیان کرونا روز گذشته در تهران انتشار یافت و نشان داد که شمار فوت شدگان روزانه به بالای هفتصد نفر رسیده، ملت ایران را به آستانه انفجار کشانده است. وخیم تر آن که کارشناسان، این آمار را جعلی خوانده و یک سوم آمار واقعی تلقی می کنند و عملا می گویند که فضای مرگ سراسر کشور را در بر گرفته و هیچ امیدی برای بهبود اوضاع وجود ندارد و دولت ابراهیم رئیسی نیز نه تنها هیچ لیاقت و مدیریتی برای مهار کردن کرونا ندارد، بلکه ویزان انتسابی او با اعتقاد به طب اسلامی و در شرایط قحطی واکسن های قابل اعتماد، هیچ امیدی برای مردم باقی نمی گذارند.

خبر هولناک دیگری که امروز در برخی رسانه های تهران انتشار یافت، نشان می دهد که حتی آن مقدار کم واکسن که در یک سال اخیر از چین وارد شده، نوع بسیار ارزان و غیرقابل اعتماد سینوفارم بوده که به واکسن ووهان مشهور است و واکسن سینو فارم واقعی در پکن ساخته می شود که به بهای دوبرابر و نیم از واکسن ووهان، به حکومت ایران عرضه شده است.

کارشناسان امور درمانی می گویند که واکسن ساخت ووهان در هیچ مرجع رسمی جهانی مورد تایید قرار نگرفته و شاید تزریق آن به بیماران ایرانی موجب چنین مرگ و میری شده که ده ها برابر استاندارد جهانی در مورد فوت افرادی است که دو نوبت واکسن را دریافت کرده اند. حکومت ایران هرگز به بیماران و یا شهروندان توضیح نداده که چه نوع واکسنی را تزریق می کند. در مواردی، در هر نوبت واکسن ساخت کشور دیگری تزریق شده و این نیز ممکن است یکی از علل مرگ و میر باشد.

در شبکه های اجتماعی چندین فیلم کوتاه انتشار یافته که در آن، پزشکان و پرستاران و مردم عادی از ادامه این وضعیت ابراز نومیدی عمیق می کنند و سرپرست کفن و دفن در گورستان بهشت زهرای تهران نیز می گوید که قادر به ادامه وضع موجود نیست، زیرا شمار فوت شدگان به سرعتی بالا می رود که احداث قبر به این سرعت امکان پذیر نیست.

مصیبت فزاینده دیگری که گریبانگیر ملت ایران شده و ممکن است مرگ و میر روزانه را بالاتر برد، بروز بیماری قارچ سیاه است که آن هم در نتیجه بدی شیوه درمانی کرونا ممکن است رخ دهد و نتیجه آن کور شدن چشم و حتی بیرون آوردن آن از حدقه است.

در پیام هایی که توسط پزشکان و پرستاران در شبکه های اجتماعی انتشار یافته، گفته شده است که در ایران هیچ دارویی برای درمان این بیماری وجود ندارد.

در چنین موقعیتی، مجلس شورای اسلامی به بحث نمایشی خود درباره میزان کارآمدی وزیران پیشنهادی آخوند رئیسی ادامه می دهد. ولی هیچ یک از وزیران پیشنهادی و یا نمایندگان موافق یا مخالف در مجلس، مشکلات اساسی ایران را مطرح نساخته و راهکاری ارائه نداده اند. در اکثر این مباحثات، سخنی درباره محنت ملت ایران و مرگ و میر فزاینده به زبان نیامده است و دست اندرکاران حکومتی ادعا می کنند که این وضع، خواست الهی است و از دست بشریت کاری بر نمی آید.

ولی در همین حال، علی خامنه ای حاضر نیست دستور پیشین خود را درباره ممنوعیت واردات واکسن های فایزر و مدرنا که بیش از یک میلیارد دوز آن در سراسر جهان تزریق شده، باطل نمی سازد. او حتی به نامه ای که بیش از پنج هزار نفر از پزشکان خطاب به دولت انتشار دادند، پاسخی نگفته است.

در تهران، پزشکانی که نخواستند نامشان برده شود، در پیام های ویدیویی ابراز نگرانی شدید کرده اند که اوج ششم کرونا در راه است و گونه جدید به نام دلتا با سرعت بیشتری مردم را مبتلا می سازد و از واردات واکسن هیچ خبری نیست و رژیم همچنان در انتظار تولید واکسن موسوم به برکت است که معلوم نیست چه هنگام ساخته خواهد شد و تا چه حد ارزش جلوگیری از ابتلا خواهد داشت.

خبر تکان دهنده دیگری که در رسانه های همگانی انتشار یافت، این است که شماری از دست اندرکاران حکومتی، واکسن های اهدایی کوواکس را ربوده و با گرفتن چندین میلیون تومان برای هر دوز، آن را به صورت قاچاق در پشت بام و یا زیرزمین خانه ها، به افرادی که چنین پول گزافی را پرداخته اند، تزریق می کنند.

روزنامه آفتاب یزد صفحه نخست شماره امروز خود (چهارشنبه) را سیاهپوست ساخت و نوشت همه مردم ایران عزادار هستند و باید عزای ملی اعلام گردد. این روزنامه خطاب به رژیم نوشت: «ای کاش به جای آماده کردن قبر، به فکر خرید واکسن و دارو برای این همه مردم بیمار و مبتلا بودید.