فاجعه کورونا کم نبود، و حالا مصیبت “قارچ سیاه” نیز به آن افزوده شده و دارویی وجود ندارد

بیش از یک هفته از زمانی می گذرد که هزاران تن از پزشکان و ویروس شناسان ایرانی در نامه ای خطاب به خامنه ای و همچنین آخوند ابراهیم رئیسی خواستار شده بودند که در تصمیم اعلام ممنوعیت واردات واکسن های فایزر و مدرنا به ایران تجدید نظر شود تا هرچه زودتر این گونه واکسن ها به ایران برسد و از ادامه فاجعه انسانی در ابعاد زیادی جلوگیری کند. ولی این پزشکان هنوز هیچ گونه پاسخی دریافت نکرده اند.

علی خامنه ای که این دستور را سال گذشته صادر کرد، به بی اعتنایی نسبت به این موضوع ادامه می دهد و ابراهیم رئیسی هم ضروری ندانسته که به خواسته کارشناسان امور بهداشتی و ویروسی پاسخی، مثبت یا منفی نشان دهد.

این بی اعتنایی در حالی است که هر روز صدها نفر دیگر فوت می کنند و معلوم می شود که حتی کسانی که دو دوز واکسن را دریافت کرده اند، به علل مختلف پزشکی و مدیریتی، دوباره مبتلا گردیده و برخی از آن ها فوت کرده اند.

سازمان غذا و بهداشت ایالات متحده (اف دی اِی) که بزرگترین و معتبرترین نهاد صدور مجوز برای داروهای جدید می باشد، روز گذشته (دوشنبه) مجوز نهایی استفاده از فایزر را صادر کرد. این واکسن در حدود دو میلیارد دوز در بسیاری از کشورهای جهان آزمون خود را داده است. ولی حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران همچنان از جنگ بیولوژیک دشمن سخن می گوید و فایزر را مردود می داند و خامنه ای نیز در تصمیم خود تجدید نظر نکرده است.

دکتر مهدی خزعلی که پدرش یکی از روحانیون ارشد رژیم بوده و اکنون خود او نیز در مصاحبه های تلویزیونی به صورت آشکار و در لفافه به حمایت از رژیم ادامه می دهد، در مناظره شب گذشته (دوشنبه) در برنامه آقای شهرام همایون در تلویزیون شبکه یک، ادعا کرده بود که خامنه ای، بر اساس توصیه نامه ۱۴۰ پزشک متخصص بوده که ورود فایزر و مدرنا به ایران را ممنوع ساخت.

ادعای تکان دهنده آخونده زاده خزعلی آن بود که همه این ۱۴۰ نفر “یهودیان مخفی” بوده اند که با این توصیه غلط به خامنه ای، می خواستند مردم ایران را به کشتن دهند.

مهدی خزعلی که خود یک پزشک است، توضیح نداد که چرا خامنه ای این چنین فریب دیگران را خورد و چرا پس از آن که به اشتباه خود پی برد، فرمان پیشین خود را باطل نکرد و ابراهیم رئیسی نیز به نامه بیش از پنج هزار پزشک در این مورد بی اعتنایی می کند.

مهدی خزعلی که یکی از یهود ستیزان رژیم ضد یهود کنونی در ایران است، همچنین ادعا کرد که یهودیان بودند که ویروس کورونا را در جهان شیوع دادند تا با فروش واکسن ضد آن، ثروتمند شوند. این ادعا در حالی است که خود سپاه پاسداران از ورود واکسن های خارجی به ایران جلوگیری می کند تا با فروش واکسنی که وعده داده بزودی بسازد، پول کلانی از بودجه ملت ایران را نصیب خویش سازد.

مصیبت دیگری که در این روزها گریبانگیر مردم ایران شده، پدیدار شدن بیماری جدیدی به نام قارچ سیاه است که داروی درمان آن در ایران تقریبا وجود ندارد و مبتلایان به آن با خطر مرگ روبرو می باشند.

معمولا افرادی به این بیماری مبتلا می شوند که به علت ابتلا به کورونا و یا استفاده از واکسن های نامناسب، مصونیت بدن آن ها در حدی ضعیف شده که قادر به ایستادگی در برابر عفونت موسوم به قارچ سیاه نیست. در حال حاضر موارد ابتلا به این بیماری معدود است، ولی این نگرانی وجود دارد که رو به گسترش باشد.

یک پزشک امروز به خبرنگاران گفت که تنها در بیمارستان امام خمینی در تهران، ده بیمار مبتلا به قارچ سیاه بستری هستند که دارویی برای درمان آن ها وجود ندارد و ممکن است به وضع فجیعی جان خود را از دست بدهند.