فاکس نیوز : آماده باش، کامل  نیروهای ایالات متحده  در قطر و امارات، همزمان با برگزاری رزمایش سپاه پاسداران در خلیج فارس

لوکاس تاملینسون، خبرنگار «فاکس نیوز» در این باره گفته است که در جریان مانور نظامی سپاه پاسداران  و به دنبال فرود آمدن سه موشک در آبهای نزدیک به پایگاه‌های میزبان نیروهای آمریکایی در قطر و امارات، نیروهای آمریکایی در این پایگاه‌ها به حالت آماده باش درآمدند.

خبرنگار فاکس نیوز به نقل از یک مقام نظامی آمریکا گفته است، محل فرود آمدن موشک های سپاه  به اندازه کافی نزدیک پایگاه هوایی «العدید» در قطر و پایگاه هوایی «الظفره» در امارات متحده عربی بودند، تا موجب نگرانی و وحشت شوند.

باربارا استار خبرنگار دفاعی سی ان ان نیز گفت:  پس از آن که اطلاعات نشان می‌داد موشک‌های ایران احتمالا به سمت پایگاه‌های آمریکایی «العدید» در قطر و «الظفره» در امارات در حرکتند، در این پایگاه‌ها آماده باش اعلام شد و پرسنل برای چند دقیقه، به علت تدابیر احتیاطی  به پناهگاه رفتند.

سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا، رزمایش دریایی سپاه پاسداران در خلیج فارس را اقدامی «غیرمسئولانه و بدون ملاحظه» خواند.

به گزارش رسانه‌های حکومت ایران، مرحله نهایی رزمایش «پیامبر اعظم ۱۴» سپاه پاسداران از روز گذشته (سه شنبه) آغاز شده و امروز (چهارشنبه ) هم در منطقه عمومی خلیج‌فارس و تنگه هرمز، با همکاری مشترک نیروی دریایی و نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حال برگزاری است.