فاکس نیوز: حکومت ایران توانسته است دستگاه های نقطه زن برای موشک را به لبنان قاچاق کند

یک پرتابگر موشک هایی که حکومت ایران در اختیار حزب الله قرار داده است

یک شبکه تلویزیونی آمریکایی خبر داد که حکومت ایران در روزهای اخیر توانسته است از طریق پرواز هواپیماهای مسافربری خود به لبنان، شمار زیادی از دستگاه هایی را برای حزب الله بفرستد که با نصب آن ها به روی موشک های نظامی، آن ها را به نقطه زن مبدل سازد.

اسرائیل، پیشتر فاش ساخته بود که در حومه بیروت، حزب الله ، مراکزی را برای نصب این دستگاه ها به روی موشک هایی که در گذشته از رژیم ایران دریافت کرده ، برپا ساخته است.

حسن نصرالله سرکرده حزب الله لبنان گفته بود که حاضر نیست نسبت به این افشاگری واکنشی نشان دهد، زیرا نمی خواهد اسرار نظامی خود را برای اسرائیل فاش کرده باشد.

بنیامین نتانیاهو در نطق ماه گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل، با مطرح کردن این فتنه گری جدید حکومت ایران، تصاویر هوایی را از اماکن تولید موشک های نقطه زن در حومه بیروت ارائه کرده بود.

بهینه سازی موشک ها و تبدیل آن ها به نقطه زن، ممکن است امنیت اسرائیل را سخت به خطر اندازد، زیرا به حزب الله امکان می دهد اماکن حساس در اسرائیل را به دقت هدف گیری کند.

حسن نصرالله تهدید کرده که در جنگ آینده، ممکن است انبارهای آمونیاک در بندر حیفا و همچنین کوره اتمی در دیمونا را هدف قرار دهد. چنین حمله ای ممکن است نتایج فاجعه باری به دنبال آورد.

اسرائیل ماه گذشته یک انبار نصب موشک های نقطه زن در نزدیکی بندر لاذقیه در شمال غرب سوریه را مورد حمله قرار داد. ولی هنوز اقدامی علیه کارگاه های نصب ردیاب به موشک ها و تبدیل آن ها به نقطه زن، انجام نگرفته است.

در خبر فاکس نیوز آمده است که رژیم ایران توانسته است طی سه پرواز مسافربری عادی، این دستگاه های ردیاب را وارد فرودگاه بیروت کند.

عکس هوایی از یک کارگاه دیگر بهینه سازی موشک های حزب الله در قلب بیروت