فاکس نیوز: «حکومت ایران در حال ساخت بزرگترین پایگاه نظامی در خط مرزی سوریه با عراق است»

در همان حال که اسرائیل از کارخانه تسلیحاتی حکومت ایران و حزب الله در خاک لبنان پرده برداشت، خبرگزاری فاکس نیوز در ایالات متحده نیز با استناد به عکس های ماهواره ای، فاش ساخت که رژیم ایران هم اکنون مشغول ساخت یک پایگاه بزرگ نظامی در خط مرزی سوریه با عراق می باشد تا بتواند برای حمله به اسرائیل، از امکانات بیشتری برخوردار گردد.

اسرائیل در دو سال اخیر برای جلوگیری از استقرار نظامی رژیم ایران در سوریه، به اقدامات گسترده ای دست زده و از جمله بیش از یک هزار پایگاه و یا تاسیسات نظامی متعلق به رژیم ایران را بمباران کرده است.

بی تردید، اسرائیل برنامه افشا شده در مورد برپایی پادگان بزرگ نظامی ایران در خاک سوریه را نیز بی جواب نخواهد گذاشت و از تاسیس آن جلوگیری خواهد کرد. فاکس نیوز در گزارش خود گفت که این پادگان در حدی بزرک است که می تواند هزاران سرباز را در خود جای دهد.

هدف رژیم ایران همیشه آن بوده که تا آنجا که می تواند نیروهای نظامی خود را به خاک اسرائیل نزدیک تر کند تا آسان تر بتواند این کشور را مورد حمله قرار دهد.

سال گذشته، هنگامی که سپاه قدس در حومه دمشق و در نزدیکی فرودگاه بین المللی سوریه مشغول ساخت مکانی بود که چند صد سرباز بتوانند در آن جا مستقر گردند، ارتش اسرائیل آن نقطه را بمباران کرد و پروژه را متوقف ساخت. اکنون برای اولین بار است که افشا می شود رژیم ایران قصد ساخت چنین پایگاه بزرگی را دارد.