فاکس نیوز: خبری خوش برای مردم جهان،  اولین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کورونا در آمریکا بهبود یافت

در حالی که شیوع سریع گونه جدید جهش یافته ویروس کورونا که اخیرا در بریتانیا ظاهر شد، جهان را بیشتر دچار رعب و وحشت کرده است، خبرهای خوبی از ایالت‌های آمریکا به ویژه از فلوریدا منتشر شده که از بهبودی افراد مبتلا به این نوع ویروس جهش یافته خبر می‌دهد.

فاکس نیوز، در این باره گزارش داد که : مقامات بهداشتی در آمریکا فاش کردند که اولین مورد ابتلای ویروس جهش یافته کورونا که یک جوان ۲۳ ساله بود، بهبود یافت.

همچنین  هفته گذشته گونه جدید جهش یافته ویروس کورونا برای اولین بار در منطقه مارتین در ایالت فلوریدا، در آزمایش کورونا برای شخصی به صورت تصادفی کشف شد.

کارول آن وتنی، مامور بهداشت و درمان شهرستان مارتین در این زمینه، گفت که بیمار طبق پروتکل معمول برای بیماران COVID-19 عمل کرد و این همکاری و پایبندی او به قرنطینه باعث بهبودش شد.

طبق گفته این مسئول آمریکایی بیمار قبل از ابتلا به گونه جدید ویروس کرونا به خارج از ایالت فلوریدا سفر نکرده بود.

روزنامه بریتانیایی “دیلی میل” نیز نوشته است که  یک تحقیق پزشکی نشان داده که گونه جهش جهش یافته کورونا در واقع مسری‌ترین نوع از ویروس کورونا است به همین دلیل دانشمندان و محققان را به شدت نگران کرده است.

یک پژوهش علمی در بریتانیا نشان داد که قابلیت انتقال و شیوع گونه جدید جهش یافته ویروس کورونا در مقایسه با ویروس قبلی حدود ۵۰% بیشتر است.

ویروس جهش یافته کرونا ابتدا در بریتانیا ظاهر شد و سپس مواردی در آلمان و برخی کشورهای دیگر ظاهر شد.

کارشناسان بریتانیایی می‌گویند نمونه جهشی ویروس کورونا برغم مسری‌تر بودن آن نسبت به نمونه‌های قبلی اما این نوع ویروس خطرناک تر نیست.

اما در ایالات متحده آمریکا اولین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کورونا در ایالت کلورادو آمریکا ثبت شد.

خبرگزاری  رویترز نیز اعلام کرده است  که بیش از ۸۴ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کورونا مبتلا شده‌اند.

طبق این گزارش شمار مرگ و میر ناشی از این بیماری به یک میلیون و ۸۲۹۳۸۴ مرگ رسیده است. شایان گفتن است که  ایالات متحده آمریکا رتبه اول در مرگ و میر ناشی از کورونا را به خود اختصاص داده است.