فاکس نیوز: صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح ایران در آستانه ورشکستگی است

فروپاشی مالی صندوق‌‌های بازنشستگی ایران

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در ایالات متحده خبرداد که صندوق‌های بازنشستگی همه نیروهای مسلح ایران در آستانه فروپاشی کامل قرار دارند

کانال تلویزیونی فاکس نیوز بر اساس اسنادی که “توسط مقامات شورای امنیت ملی ایالات متحده بررسی شده و نسخه‌ای از آن نیز در اختیار فاکس نیوز قرار گرفته است، گزارش داد که از مجموع ۱۸ صندوق بازنشستگی موجود در ایران، ۱۷ صندوق، ‌از جمله صندوق‌‌های بازنشستگی نیروهای مسلح ایران، از لحاظ مالی ورشکسته هستند و در آستانه فروپاشی کامل قرار دارند.

به گفته کارشناسان خبری فروپاشی مالی صندوق‌‌های بازنشستگی ایران در سراسر این کشور ریشه در تحریم‌‌های فلج‌‌کننده اعمال شده توسط دولت پرزیدنت ترامپ علیه جمهوری اسلامی در راستای کارزار فشار حداکثری بر ایران جهت انجام مذاکره مجدد بر سر توافق هسته‌ای، دارد.

در این گزارش امده است که  در حدود ۸۰ درصد از صندوق‌‌های بازنشستگی ایران به یارانه‌‌های دولتی متکی هستند؛ یارانه‌‌هایی که به گواهی اسناد مذکور نه تنها برای صندوق‌‌های بازنشستگی، بلکه برای فراورده‌‌های خوراکی، دارو، و سوخت نیز پشتوانه‌‌ای ناپایدار محسوب می‌‌شوند.

فاکس نیوز به منبع یا هرگونه جزئیات دیگر درباره این اسناد که توسط کاخ سفید بررسی شده است، اشاره نکرده است .

در پایان گزارش فاکس نیوز امده است که افزون بر این، نشانه‌‌هایی از بحرانی فزاینده در بازار املاک و مسکن ایران به چشم می‌‌خورد و در این اسناد از چالش‌‌های اقتصادی به هم پیوسته ایران با عنوان “خانه پوشالی” یاد شده است.

مرکز پژوهش‌های مجلس، حکومت ایران پیشتر گفته بود  خط فقر مردم ایران ۳میلیون و ۴۰۰هزار تومان تعیین شده، تعداد خانوارهای ایرانی زیر این خط ۵۵درصد است.

یک دیدگاه

  1. بیشتر از ۳۰ سال است که نیروهای مسلح در مقابل ایرانیان ایستاده اند و یا در خارج از کشور به کارهای تروریستی مشغول بوده اند، پس من یکی به هیچ وجه احساس همبستگی با ان ها ندارم و نخواهم داشت.

Comments are closed.